reklama
reklama

Solary na kolejnych ponad 500 domach

Wiadomości, 28.01.2016 09:32, (red)
W ponad 500 domach zamontowane zostaną kolektory słoneczne.
Solary na kolejnych ponad 500 domach

W ostatnich latach na terenie powiatu suskiego w ponad 2,3 tys. domów zamontowano instalacje solarne. Dotacje sięgały aż 85%.

 

Podobnie będzie tym razem. Zamontowanych zostanie 564 instalacji. Choć skala projektu robi wrażenie, zainteresowanie jest bardzo duże. Trzeba było przeprowadzić losowanie wśród zainteresowanych osób.

 

W tym tygodniu władze powiatu suskiego, które koordynują całą inwestycję, podpisały umowę z wykonawcą - z firmą ENERGIA POLSKA S.A. z Warszawy. Kontrakt opiewa na 7 mln zł.

 

 

Teraz wykonawca ma 9 miesięcy na montaż kolektorów w 564 domach.

 

Zgodnie z przyjętym harmonogramem w pierwszej kolejności wykonywanych będzie 40 instalacji objętych monitoringiem. Właściciele nieruchomości z takimi instalacjami otrzymali wcześniejszą informacje o objęciu systemem monitoringu. Następnie, w kolejności ustalonej podczas losowania przed rozpoczęciem wykonania pierwszych instalacji, prace montażowe realizowane będą w poszczególnych gminach w następującej kolejności: Maków Podhalański, Jordanów – Miasto, Sucha Beskidzka, Stryszawa, Zembrzyce, Budzów, Jordanów Gmina, Bystra – Sidzina, Zawoja. Szczegółowy harmonogram prac, obejmujący każdą z nieruchomości zostanie umieszczony na stronie http://solary.powiatsuski.pl/w zakładce HARMONOGRAM.

 

Prace związane z wykonaniem inwestycji w 85% sfinansowane zostaną ze środków Szwajcarsko Polskiego Programu Współpracy i Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie. 15% to wkład własny mieszkańców.

 

reklama

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy