reklama
reklama

Nowa jednostka pływająca zwodowana

Wiadomości, 27.01.2016 13:00, ks
15 stycznia na Wiśle w Spytkowicach przy przeprawie promowej zwodowano nowy sprzęt należący Urzędu Gminy.
Nowa jednostka pływająca zwodowana

Aluminiowa łodź ratownicza wraz z przyczepą do transportu to nowy nabytek Urzędu Gminy Spytkowice.

 

- Jednostka przeznaczona jest do rejsów na wodach przybrzeżnych, dużych zatokach, zalewach, jeziorach i rzekach gdzie może wystąpić siła wiatru do 6 stopni w skali Beauforta. Jej wymiary to 4,75 m długości, 1,87 m szerokości i 0,66 m wysokości, a masa 205 kg. Sprzęt będzie wykorzystywany do ochrony przeciwpowodziowej zarówno Gminy Spytkowice jak i całego obszaru Doliny Karpia tj. wszystkich siedmiu gmin wchodzących w jej skład – informują w spytkowickim Urzędzie Gminy.

 

 

Łódź wraz z przyczepą kosztowała ponad 32 tys. zł. Gmina dostała na ten cel dofinansowanie w wysokości 22 tys. zł.

 

15 stycznia sprawdzono prawidłowość działania łodzi i możliwości użycia w działaniach ratowniczo patrolowych oraz sytuacjach kryzysowych na terenie Gminy Spytkowice. Łódź stanowi kolejny element wyposażenia Gminnego Magazynu Przeciwpowodziowego.

 

 


foto: UG Spytkowice

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy