reklama
reklama

Wojenne wspomnienia z Andrychowa

Wiadomości, Rozmowy przy kawie, 30.01.2020 18:45, DK / WB
O wydarzeniach z lat wojny, opowiadała nam pani Elżbieta Bylica (91 l.)
Wojenne wspomnienia z Andrychowa

Posłuchajcie jak wyglądały pierwsze i ostatnie dni II Wojny Światowej z perspektywy dziewczynki jaką wtedy była pani Elżbieta.

To zadziwiające jak wiele szczegółów (nazwisk, nazw własnych) pozostaje w pamięci i jak wiele tragicznych historii wydarzyło się w naszym regionie.

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

dudek, 01.02.2020 01:09

Powinno się nagrać wspomnienia wszystkich tych, którzy pamiętają te straszne czasy dopóki są jeszcze wśród nas. Ich wspomnienia są bezcenne i wzruszające. Obowiązkowo puszczać w szkole młodzieży , żeby docenili wolność którą teraz mamy. To jest misja dla mediów: pokazywać prawdę o lokalnych bohaterach z naszej okolicy, o życiu ludności w tych koszmarnych, wojennych latach. Wielu nie przeżył, wielu budowało obecną potęgę Niemiec przymusowo pracując na ich dobrobyt opuszczając swoje rodziny. Łza się w oku kręci na samą myśl.