reklama

Wkrótce ruszy nowy gabinet kardiologiczny

Wiadomości, 20.01.2017 13:20, (red)
W najbliższych dniach w przychodni w Andrychowie uruchomiony zostanie nowy gabinet kardiologiczny. Na razie... prywatny.
Wkrótce ruszy nowy gabinet kardiologiczny

Od roku mieszkańcy Andrychowa mają problem z dostępem do kardiologa. W mieście nie ma przychodni, która świadczyłaby takie usługi w oparciu o kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia, a więc bezpłatnie.

 

W minionych miesiącach władze Andrychowa podjęły starania, aby taki gabinet w Andrychowie ponownie zaczął działać. O sprawę mającej powstać w Andrychowie nowej poradni kardiologicznej dopytywała w czwartek (19.01) podczas sesji Rady Miejskiej radna Anna Gancarczyk.

 

W odpowiedzi od burmistrza Tomasza Żaka usłyszała, że nowy gabinet znajduje się w przychodni NZOZ Medican przy ulicy Krakowskiej w Andrychowie, a uruchomiony zostanie we współpracy z poradnią w Oświęcimiu. Gabinet jest już po remoncie, jest lekarz który w będzie nim pracował, wkrótce do gabinetu przywieziony zostanie sprzęt. Powinien działać już w najbliższych dniach.

 

To dobra wiadomość. Wszystko wskazuje jednak na to, że na razie gabinet będzie będzie świadczył swoje usługi odpłatnie. Dopiero podjęte zostaną starania o kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia, który gwarantowałoby, że gabinet byłby bezpłatny dla mieszkańców. Tak jak to było kiedyś.

 

 

 

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

cath, 20.01.2017 21:19

Fajnie tylko jak sie to ma do planów X.Radziwiłła.Wkrotce ma powstać sieć szpitali ,poradnie maja być tylko przy oddziałach szpitalnych,wyglada ze w Andrychowie ostanie sie tylko psychiatria.NZOZ-y a tylko takie sa w mieście bedą miały znacznie trudniej dostać kontrakt czy właściwie ryczałt na leczenie niż publiczne ZOZ .A okulistyka czy laryngologia byłyby tylko w Bielsku? -chodzi o poradnie.