reklama
reklama

W środę Klub Zdrowia: jak żyć dłużej

Wiadomości, 15.10.2013 08:00, NEWSY CZYTELNIKÓW
Klub Zdrowia w Andrychowie, prowadzony przez lokalną filię Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) w październiku zaprasza na spotkanie pt. „Jak żyć dłużej”.
W środę Klub Zdrowia: jak żyć dłużej

Najbliższe zajęcia klubu poprowadzi lek. med. Krzysztof Ptak. Wykład będzie dotyczył profilaktyki chorób cywilizacyjnych.


Do najgroźniejszych chorób cywilizacyjnych zalicza się m.in. nowotwory, do których powstawania przyczynia się przede wszystkim niezdrowy styl życia, m.in. palenie papierosów, tłuste jedzenie, brak ruchu. Inną chorobą cywilizacyjną jest cukrzyca. Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) aż 50% cukrzyków umiera na choroby układu krążenia. Ryzyko zgonu osoby z cukrzycą jest dwukrotnie większe niż jej rówieśnika bez cukrzycy1.


Szansą na uniknięcie tych i innych poważnych schorzeń jest zmiana przyzwyczajeń i wprowadzenie drobnych, ale znaczących zmian w stylu życia. O szczegółach dowiemy się podczas październikowego wykładu.  


Poprzednie spotkanie Klubu Zdrowia w Andrychowie dotyczyło choroby Alzheimera. Prelegent podał przykład dwóch amerykańskich prezydentów, Ronalda Reagana i Jimmy Cartera, z których Reagan zachorował na Alzheimera, a Jimmy Carter nie. Mogło to mieć związek m.in. z tym, że prezydent Reagan, skończywszy drugą kadencję prezydencką, wycofał się z życia publicznego – przyjął bierną postawę. Jimmy Carter natomiast, gdy zakończył prezydenturę, zaangażował się w działalność charytatywną (m.in. wspieranie organizacji Habitat for Humanity). Aktywność i zaangażowanie pomogły mu utrzymać zdrowie ciała i umysłu przez wiele lat.


Zajęcia Klubu Zdrowia w Andrychowie odbywają się cyklicznie, raz w miesiącu. Spotkanie o tym, jak żyć dłużej (na temat chorób cywilizacyjnych) już 16 października w Szkole Podstawowej nr 4, przy ul. Włókniarzy 10a. Początek o godzinie 18. Wstęp – jak zawsze – wolny.


Czytaj więcej o klubach zdrowia: www.kluby-zdrowia.chsch.pl

Czytaj więcej o pomocy zdrowotnej: www.zdrowie.chsch.pl

 

tekst: Klub Zdrowia

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy