reklama

To już pewne. Nie będzie kina w nowej galerii w Andrychowie

, Wiadomości, 06.11.2018 17:10, PG
Otwarcie galerii planowane jest na rok 2019.
To już pewne. Nie będzie kina w nowej galerii w Andrychowie

Galeria ma powstać w Andrychowie na Górnicy - u zbiegu ul. Krakowskiej z Biała Drogą, w miejscu gdzie w latach 90-tych planowana była budowa zakładu płytek ceramicznych. Inwestorem pierwszego tego typu obiektu handlowego w tej gminie będzie Grupa Acteeum, która ma już na swoim koncie budowę kilku galerii - m.in. w Chełmie, Wołominie, Tomaszowie, Stalowej Woli, Krośnie, a także w Bielsku-Białej (Sarni Stok).

Obiekt w Andrychowie na powierzchni 16 000 m² najmu będzie oferował 30 sklepów, w tym supermarket w formacie 2 300 m². Wśród pozostałych sklepów znajdą się m.in. market budowlany, salon RTV i AGD, salony odzieżowe oraz obuwnicze. Centrum będzie oferowało 650 miejsc parkingowych.

Przy okazji planowana jest budowa ronda na skrzyżowaniu ul. Krakowskiej z Białą Drogą oraz prawdopodobnie również zjazdu do galerii z drogi krajowej w rejonie pomnika Grunwaldzkiego.

Planowane otwarcie centrum to 2019 rok.

Wielu mieszkańców i internautów najbardziej interesuje to, czy w tym obiekcie powstanie kino z prawdziwego zdarzenia, na wzór kina w bielskich galeriach. (po naszych ostatnich publikacjach na temat galerii dostaliśmy sporo wiadomości dotyczących właśnie kina).

Burmistrz Tomasz Żak jeszcze podczas kampanii wyborczej mówił, że takie kino w nowej galerii będzie, bo takie są ustalenia z inwestorem. Niestety, jak się dowiadujemy u źródła, czyli w firmie Acteeum, która jest inwestorem andrychowskiej galerii, kino nie jest planowane i na pewno go nie będzie.

Nie jest to dobra informacja dla andrychowian. Gmina musi poszukać innego sposobu na budowę kina w Andrychowie, którego tak oczekują mieszkańcy.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

chochoł, 07.11.2018 21:58

Żak już kupuje pałac bobrowskich, w 2015 spadkobiercy wpisali się do ksiąg wieczystych, gmina płaci a koszty rosną. 5 mln warte a nikt nie dał koperty żeby gmina zadziała. Full nieporadność, bo unia nie chce dać 80% i nikt u mnie nie był z kopertą komunijną! Może na nową galerię miejsce? masakra

Kitka, 07.11.2018 21:43

Najlepiej się połóżmy i nie róbmy nic! W Andrychowie tylko żule i cyganeria. Zamiast robić coś,żeby kasa została w gminie Andrychów to finansują inne Kina, a ludzie do kin pójdą. Galeria bez kina to gówno a nie galeria. Szanowny Burmistrz obiecywał że będzie i co robi z gęby dupę? Żal.

salwa95, 07.11.2018 21:16

beskid kto się tłumaczy widzi zysk, mam swoje układy w waszych szeregach, inwestuje by ukarać, i pozdrawiam jestem z wami, do zobaczenia. pozdrawiam

beskidmaly, 07.11.2018 09:31

salwa ty chyba mylisz strefe ekonomiczna z budowa galerii handlowej .Galeria jest planowana na terenach prywatnych Pana Pilcha a w strefie będą sprzedawane działku pod budowej zakladow w marcy przyszłego roku. Burmistrz Zak rozmawial o tym ze planują kino rok temu a inwestor z kina zrezygnowal bo widocznie zrobil kalkulacje ze sie nie oplaca.

bolo123, 07.11.2018 08:12

A ja tak - na razie na próżno - czekam na komentarze znawców i bezkrytycznych piewców naszego burmistrza (barte, xpek, sportowiec, asquit itd) żeby zajęli jakieś stanowisko i wyjaśnili postawę -pomyłkę naszego "nowego" burmistrza. Przecież musi być jakieś inne wytłumaczenie tych "kinowych obietnic", niż... że to tylko wybory.

kukus, 07.11.2018 01:48

Tak jeszcze raz na spokojnie przeczytałem czyli Żak mógł sobie gadać a infestor i tak swoje by zrobił. Piszę jak byk że ustalenia są z inwestorem ale inwestor nie planuje no to nic nie da się zrobić nawet jak by w łapę dał.

kukus, 06.11.2018 23:48

Jak miało by być takie kino jak w Ketach czy Wadowicach to wolę dalej jeździć do Bielska przy okazji sobie coś kupię bo raczej tutaj nie będzie aż takiego wyboru.

martynowski, 06.11.2018 23:32

O tam kina nie będzie, jedno kłamstewko takie małe wybaczcie mu

kaczor, 06.11.2018 22:55

Tym którzy teraz twierdzą że burmistrzowi Żakowi nic do tej galerii i kina jakiego nie będzie dedykuje ten fragment artykułu: "Burmistrz Tomasz Żak jeszcze podczas kampanii wyborczej mówił, że takie kino w nowej galerii będzie, bo takie są ustalenia z inwestorem. Niestety, jak się dowiadujemy u źródła, czyli w firmie Acteeum, która jest inwestorem andrychowskiej galerii, kino nie jest planowane i na pewno go nie będzie."

kaczor, 06.11.2018 22:54

"Masz zakaz pokazywania sie na ulicy Wlokniarzy i Metalowcow oraz basenue krytym z całą rodzinką,poniewaz glosowales przeciwko tym inwestycjom!!!!!!! I to są fakty PINOKIO!!!!!" Rozumiem że cała zakoalndia na czle ze swoim szefem fruwa nad ulicami i chodnikami zrobionymi za Pietrasa? :) Mam wrażenie że zakolandia nadal w stresie :) Panie Kobielus niech się pan nie przejmuje i robi swoje.

salwa95, 06.11.2018 22:26

Zakłady pały, sprzedane za grosze 20 lat teamu, syndyk nie rozprzedał (oraz wielu kolejnych właścicieli również ), a tu co? Tanio damy dla miejsc pracy? Mniejsze podatki? Strefa ekonomiczna jest w Zatorze, dla wyrównania szans regionu, i zadziałało... o tak!!! Prywatnie ZOO karpi u prywatnego dla zarobku, a nie czekanie na wybory!!! Czekamy na budowę, paragony wystawione a zagraniczny inwestor chętnie posmaruję extra, hehe byle bez komplikacji szybciej.... kaska ucieka

salwa95, 06.11.2018 22:03

Paragony wystawione, a beskid mamy mały, ale piękny, Do ZOO trza dopłacać, a kto zarabia to chce więcej. A tam niech się budują byle oficjalnie nie mamy dowodów. Jest pchanie będzie szybciej(kaska ucieka).W Kętach inwestor kupił, a tu za psi ..... ble

beskidmaly, 06.11.2018 20:56

Salwa a powiedz mi co ma burmistrz do budowy galerii chcą budowac to niech buduja i nawet mogą zoo zrobić prywatna firma na prywatnym terenie a ty bys chciał przetargi oglaszac

",,**,,", 06.11.2018 20:14

[email protected] czyli kobielusie zacioles sie i czytasz z kartki jedno i to samo. W Andrychowie powstaje wiele inwestycji pomimo tego ze ty glosowales przeciwko!!!!! Mogles na debacie spytac Kubienia czemu zlikwidowal gminne przychodnie... i pytanie czemu nie podziekowales wyborcom za glosy oddane w wyborach??? Masz zakaz pokazywania sie na ulicy Wlokniarzy i Metalowcow oraz basenue krytym z całą rodzinką,poniewaz glosowales przeciwko tym inwestycjom!!!!!!! I to są fakty PINOKIO!!!!!

",,**,,", 06.11.2018 20:12

[email protected] czyli kobielusie zacioles sie i czytasz z kartki jedno i to samo. W Andrychowie powstaje wiele inwestycji pomimo tego ze ty glosowales przeciwko!!!!! Mogles na debacie spytac Kubienia czemu zlikwidowal gminne przychodnie... i pytanie czemu nie podziekowales wyborcom za glosy oddane w wyborach???

salwa95, 06.11.2018 20:06

startujemy po wyborach. MY > WY > ONI pozdro... DDD dezarat.... more

salwa95, 06.11.2018 20:04

Panie, Panowie planowana jest kasa i (nowe miejsca pracy), 50/50 kasa dla gminy i kasa dla gminy za naj. krajowa. Nie liczę dodatków,-, }} nie moja sprawa, ale nas tak skoro firma X chce postawić mini galerię to bym zrobił przetarg. I wybrał inwestora zgodnym z interesem publicznym... a mamy galerie prywatnego inwestora. Gdyby prywatny inwestor wykupił teren i postawił, jego ryzyko. A my mamy strefę POD STOŁOWA za naj. KRAJOWĄ...

salwa95, 06.11.2018 19:35

J pierdole, nic dla dzieci, empik i smyk ale drogie i dla drogich mamusiek, a mały plac zabaw? Wew. i na lato? Strefa X , nie płacisz podatków bo zapłaciłeś pod stołem a Ja bUrŻuj ci pomogę, i mamy galerię, czemu nie budują? Bo po zaliczce czeka się na wybory, inwestor zapłacił i czeka na budowę, ,inwestor to stara szycha a biedny burmistrz ROBI KINO. Kolejne 4 lata walki z wiatrakami...

bolo123, 06.11.2018 19:13

Ot i kłamstewka wyborcze wychodzą-za 5 lat i tak o nich ludziska ( czyt. wyborcy) zapomną ( jak o rondzie turbinowym)i będzie można obiecywać od nowa. Teraz burmistrz musi się uporać z rozpoczętymi inwestycjami - rok może starczy - potem 3 lata błogiego spokoju i wycieczek swiato-znawczych, a w 5 roku swoich rządów znów przez parę miesięcy popracuje - jak ostatnio - i znów jest szansa na wygraną i solidną miesięczną pensję. Samo życie - poparcie wyborców poprzez ich krótką pamięć jest do załatwienia - prawda p. Tomaszu ?

kaczor, 06.11.2018 18:59

bardzo smutne. Jeszcze Żak nie został zaprzysiężony a już NIE potwierdza się to co mówił w kampanii?

kaczor, 06.11.2018 18:59

jeszcze raz bo klakier kryjący sie pod nickiem ",,**,," ucieka jak może od tego co wydarzyło się. Burmistrz Tomasz Żak jeszcze podczas kampanii wyborczej mówił, że takie kino w nowej galerii będzie, bo takie są ustalenia z inwestorem. Niestety, jak się dowiadujemy u źródła, czyli w firmie Acteeum, która jest inwestorem andrychowskiej galerii, kino nie jest planowane i na pewno go nie będzie.

aleocochodzi, 06.11.2018 18:28

Uwaga na szczepionkę MMR (odra, świnka, różyczka) powodującą autyzm i inne powikłania. Szczepionki zalegają magazyny, kończy się powoli termin ważności. Po aferze z przeterminowanymi szczepionkami chcą uniknąć powtórki. Trwa nagonka wywoływania epidemii. Handlarze strachem w natarciu. Włączamy myślenie i szukamy informacji jaka jest prawda. A prawda dla ludzi trujących nasze dzieci jest bezwzględna.

aleocochodzi, 06.11.2018 18:23

Na dobre filmy kino andrychowskie jest udostępniane a na antypolski chłam i robienie wody z mózgu w Andrychowie nie powinno być miejsca.

Keson, 06.11.2018 18:22

@budyn77: SOŁA wylewa co roku i nic z tym nie robią no ale kino 3D mamy, buhahuahuhauahuaa

budyn77, 06.11.2018 18:20

A w takim miasteczku jak Kęty jest i działa już kilka lat: kino cyfrowe 3D, żłobki gminne, dom seniora, dyżur całodobowy, gminne przychodnie, basen kryty, nowoczesna hala sportowa, basen kryty, trzy obwodnice, ścieżki rowerowe, nowoczesne gminne korty tenisowe, funkcjonalne targowisko itd. A w Andrychowie dług mniejszy tylko o 10 mln a dalej nic nie ma...

Hastati, 06.11.2018 17:51

nie wiem kto i po co bajki opowiada ze ze otwarcie galerii będzie w 2019 roku w życiu nie wybudują tego w jeden rok biorąc pod uwagę ze na tym terenie nic się nie dzieje dalej zarośnięte trawskiem trzeba uwzględnić jeszcze jeden fakt skoro będą budowane ronda i zjazdy to tym bardziej tej galerii nie będzie w 2019 bo jak wszyscy kumaci ludzie wiedzą brakuje ludzi do roboty w przemyślę drogowym i kto to niby zrobi jak doczekamy się tej galerii w 2020 albo później to będzie wielki sukces. Wiec pisanie ze otwarcie będzie w 2019 to bujda i jakaś śmieszna plotka

",,**,,", 06.11.2018 17:50

Kino w takim miasteczku jak Andrychow nigdy się nie utrzyma... kto teraz normalny chodzi do kina??? Jesli mamy wszystko w necie,netfixie itd. Nawet w Bielsku prywatny inwestor sie przeliczyl,widzow coraz mniej i to glownie tylko wieczorem ktos przyjdzie w piatek i sobote,a bilety ponad 20zl.

kaczor, 06.11.2018 17:41

smutne. Jeszcze Żak nie został zaprzysiężony a już NIE potwierdza się to co mówił w kampanii?

kaczor, 06.11.2018 17:40

Burmistrz Tomasz Żak jeszcze podczas kampanii wyborczej mówił, że takie kino w nowej galerii będzie, bo takie są ustalenia z inwestorem. Niestety, jak się dowiadujemy u źródła, czyli w firmie Acteeum, która jest inwestorem andrychowskiej galerii, kino nie jest planowane i na pewno go nie będzie.