reklama

Podsumowanie policyjnej akcji ZNICZ 2018

, Na sygnale, Wiadomości, 05.11.2018 14:10,
Jedna osoba zginęła w wypadku.
Podsumowanie policyjnej akcji ZNICZ 2018

Jak informuje policja, w trakcie trwania akcji „Znicz 2018” na drogach powiatu oświęcimskiego doszło do dwóch wypadków drogowych, w których jedna osoba zginęła i jedna została ranna. Ponadto policjanci wykonywali czynności przy 19 zgłoszonych kolizjach drogowych.

Podczas kontroli drogowych policjanci wyeliminowali z ruchu drogowego 13 uczestników, którzy kierowali pod wpływem alkoholu. Wśród nich znalazło się 6 nietrzeźwych kierowców samochodów, 5 nietrzeźwych rowerzystów, 1 kierowca samochodu będący w stanie po użyciu alkoholu oraz 1 rowerzysta, który kierował w stanie po użyciu alkoholu.

- Akcja „Znicz” już za nami, ale policjanci w dalszym ciągu apelują do wszystkich uczestników ruchu o rozwagę na drodze. Kierowcy powinni zmniejszyć prędkość i dostosować ją do warunków drogowych, a także zwraca uwagę na pieszych. Pieszym przypominamy o zakładaniu elementów odblaskowych, co w znaczny sposób podniesie ich bezpieczeństwo na drodze. Apelujemy również do rodziców, aby sprawdzali czy ich dzieci posiadają elementy odblaskowe i czy noszą je w odpowiedni sposób - mówi Małgorzata Jurecka, rzecznik KPP Oświęcim.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy