reklama

Kiedy autobusy powrócą na Włókniarzy?

, Gospodarka, Wiadomości, 05.11.2018 16:40, WB
Mieszkańcy o to pytają.
Kiedy autobusy powrócą na Włókniarzy?

Miesiąc temu zakończył się remont ul. Włókniarzy w Andrychowie. Jednak na oficjalny odbiór inwestycji trzeba będzie jeszcze trochę poczekać, zatem teoretycznie nie powinno się jeszcze tam jeździć, ale droga jest otwarta.

Koszt budowy tego odcinka wyniósł 744 tys. zł a całość modernizacji ul. Włókniarzy, którą wykonała firma „DROG-BUD” Franciszek Fryc ze Spytkowic - 3,8 mln zł.

Mieszkańcy apelują o przywrócenie autobusów przejeżdżających przez tę ulicę. Jak się dowiadujemy autobusy wrócą nie wcześniej niż za miesiąc, po oficjalnym odbiorze remontu drogi.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

ioioio5, 07.11.2018 19:26

Prawie 1mln złotych na renowację kaplicy?co wy tam gminny Świebodzin robicie ? Taki piękny kawałek drogi za 4 mln,to przy kosztach renowacji kaplicy maly pikuś ..renowacja będzie a to że nie będzie tam jak dojechać to już trudno .z myśleniem u kogoś,nie za bardzo chyba .

Izik, 07.11.2018 17:24

Specnarzu.....żadna wiejska inwestycja nie "ucierpiała" kosztem miasta. A wspomniana przez Ciebie kaplica w Zagorniku otrzymała właśnie dofinansowanie unijne i w 2019 zostanie zrealizowana. Inwestycje wiejskie mają zabezpieczenie finansowe w budżecie gminy. Problemy mogą być z powtarzanymi przetargami co wydłuża procedurę. Nic więcej.

specnarz, 07.11.2018 14:51

@Izik w którym miejscu napisałem o zlikwidowanych zadaniach? Pisałem że są przesunięte w czasie i czekamy na ich realizacje (bo nie mamy żadnych informacji o postępach prac). Poza tym dziękuje za wyjaśnienia. Ja nie jestem u źródła informacji ale chętnie bym się dowiedział na jakim etapie są inwestycje.

Izik, 07.11.2018 10:59

@Specnarzu....odnośnie Zagornika....projekt inwalidu jak sam piszesz w trakcie realizacji.....czyli nie zlikwidowano zadania.....robi się, rewitalizacja kaplicy w trakcie podpisywania umowy o dofinansowanie....czyli nie zlikwidowano zadania....będzie w 2019 do realizacji....poza tym nie podałeś żadnych konkretów zlikwidowanych zadań w sołectwach. Basen do zakończenia w kwietniu 2019.....roboty zgodnie z planem. Gdzie więc te niespełnione obietnice. Gdzie ta krzywda sołectw. Może to że wybudowano dwa przedszkola w Roczynach i Inwaldzie. Może kompleksową przebudowa szkoły w Bolecinie ???? Podaj więc konkrety a nie siej populistycznej powyborczej demagogii.

specnarz, 07.11.2018 07:36

Z własnego podwórka: 1. Na prace konserwatorskie wnętrza Kaplicy w Zagórniku przewidziano 700 tys na rok 2017 a potem prawie 185 tys na rok 2018 - w tym temacie jest nadal cisza (inwestycja średnio potrzebna ale jeśli już była w budżecie...) 2. Przebudowa ul. Inwałdzkiej w Zagórniku (wraz z chodnikiem) - projekt 36 tys na rok 2017 oraz 30 tys na rok 2018 - coś się chyba dzieje bo zbierane były zgody na zajęcie gruntów ale efektów nadal nie widać. Koszty budowy basenu znacznie wzrosły i zdaje się że przy niektórych inwestycjach są rozbieżności pomiędzy zakładana kwotą dofinansowań a rzeczywistością. Jeśli posiadacie większą wiedzę w tym temacie to chętnie poczytam. http://www.mamnewsa.pl/polityka/rekordowy-budzet-gminy-andrychow-radni-mieli-troche-uwag http://www.mamnewsa.pl/polityka/rekordowy-budzet-na-2018-rok-przyjety-52-mln-zl-na-inwestycje

tomacik, 06.11.2018 12:36

Liczysz na to że on ma jakąś wiedzę? Zapomnij. Tylko utarte slogany by innych szkalowac lub siać ferment.

Izik, 06.11.2018 07:16

Jakieś inwestycje na wioskach zostały odłożone w czasie na rzecz inwestycji w mieście ?????podziel się tą wiedzą Specnazu

specnarz, 06.11.2018 06:55

PS: Panie Burmistrzu, wyborcy z wiosek czekają na inwestycje które zostały odłożone w czasie ze względu na przesunięcie kasy na inwestycje dla wyborców z miasta. :-)

specnarz, 06.11.2018 06:52

W ubiegłym tygodniu pojechałem na pewniaka w ten rejon i ... zonk. Zakaz wjazdu nadal był obecny na drodze mimo ogłoszonego zakończenia prac. Może wkrótce doczekamy się odbioru i wszyscy będziemy mogli PRAWNIE poruszać się po nowej nawierzchni.

martynowski, 06.11.2018 00:26

Władziu przestań ujadać już się skończyły wybory :P

",,**,,", 05.11.2018 18:19

I pomyslec ze Kobielus glosowal przeciwko tej inwestycji... podobno byl za,ale nie za takie pieniądze... zabawny ten kobielus to czemu nie znalazl tańszego wykonawcy??? Kubien krytykowal nowe autobusy,a pozniej obiecywal darmowe przejazdy dla wszystkich....nastepny dziwny czlowieczek..... od marca kubien gwarantuje calodobowa opieke wiec odliczamy,a kobielus zlobek i dom seniora,wiec czekamy na ostateczny termin rozpoczecia inwestycji...