reklama

Seria kontroli w domach, specjalna stacja stanie na rynku

Wiadomości, 07.01.2017 10:35, (red)
Prawie 400 posesji skontrolowanych i nałożone 23 mandaty. Burmistrz Wadowic walczy o czyste powietrze na terenie tej gminy.
Seria kontroli w domach, specjalna stacja stanie na rynku

Jak informuje wadowicki burmistrz Mateusz Klinowski poprzedniej zimy Straż Miejska przeprowadziła kontrole w 509 domach i nałożyła 47 mandatów na kwotę 4900 zł.

Tej zimy posesje również są kontrolowane. Skontrolowano już 371 posesji, nakładając 23 mandaty na łączną kwotę 2600 zł na osoby, które spalają w domowych piecach np. plastiki.


- Część mieszkańców narzeka, że kontrole nie kończą się wysokimi karami (maksymalny dopuszczalny przez przepisy mandat jest w wysokości 500 zł, my średnio wystawiamy na 104 zł), ale już sam fakt ich systematycznego prowadzenia przyniósł szybki i wyczuwalny efekt w postaci poprawy jakości powietrza. Wystarczy porównać sytuację z sąsiednią Kalwarią, gdzie granica smrodu spalanych odpadów pokrywa się z granicą pomiędzy obiema gminami – przekonuje burmistrz Wadowic.

 

Zapowiada, że niebawem w Wadowicach na rynku stanie nowoczesna stacja pomiarowa jakości powietrza należąca do Krakowskiego Alarmu Smogowego. Będzie ona przez jakiś czas podawać online odczyty dotyczące szeregu istotnych dla zdrowia parametrów powietrza.

 

- Walka ze smogiem była jedną z moich obietnic z kampanii wyborczej. Pod moim kierownictwem w Urzędzie Miejskim wzięliśmy się do zdecydowanego działania. Gmina Wadowice jako jedna z pierwszych w Małopolsce przystąpiła do wszystkich programów ochrony powietrza, stworzyliśmy specjalne stanowisko eko-doradcy, staramy się brać udział we wszystkich politycznych inicjatywach wspierających antysmogowe działania, niedawno zostałem zaproszony do Rady Programowej Programu LIFE przy Marszałku Województwa – przekonuje M. Klinowski.na stronie burmistrzklinowski.pl

 

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

aleocochodzi, 07.01.2017 21:46

Znalazłem taki wierszyk Antek Boryna | 07.01.2017 [20:39] PROWADŹ NAS KOD się kończy - PO truchleje A Rubikoń osłabiony PiS się do rozpuku śmieje Kaczyńskiemu śląc pokłony Wzgardzony opluty cały Poniżył kundle - padalce Strateg z niego doskonały Ze zdrajcami pierwszy w walce Bądź nam zdrowy Jarosławie Dziś prosimy ciebie o to Polskiej jesteś wierny sprawie Prowadź nas na bój z hołotą...

Starybrat, 07.01.2017 21:00

@fingers77, sądzę że jesteś w błędzie- chodzi o opłatę przesyłową za prąd od 4,5 proc.do blisko 7 proc. w zależności od regionu. Gaz tak jak napisałem dla dużych drożeje, dla indywidualnych tanieje, przynajmniej przez pierwszy kwartał.

baby, 07.01.2017 20:57

Donald Tusk,Waldemar Pawlak...PO i ZSL . . to im podziękujcie za najdroższy gaz w europie..w normalnym kraju powinni dostać po 25 lat

fingers77, 07.01.2017 20:39

@aleocochodzi fajna propaganda, zapommiałeś dodać, że rosną opłaty za przesył średnio 7,3%.

Starybrat, 07.01.2017 20:31

@ aleocochodzi, nie do końca tak jest jeżeli chodzi o gaz, duże przedsiębiorstwa zapłacą o 12,2 %. więcej. Jest to efekt wahań kursów walut i drożejącej ropy. Pewnie to się przełoży na wzrost tzw. cen okołogazowych. Ropa drożeje to oznacza, że na rynku spotowym zmienią się ceny gazu. Masz rację, forsowanie przez rząd Tuska długoletniej umowy gazowej i podpisanie jej przez Pawlaka z klauzulą take-or-pay powinno skończyć się przed trybunałem. Może dobrym pomysłem, byłoby dopłacanie różnicy do ceny gaz/węgiel, mówiąc prościej węgiel kosztuje np.na sezon 2 tysiące, a gaz 3 tysiące, gmina dopłaca tylko tę różnicę.

aleocochodzi, 07.01.2017 19:51

Gaz tanieje na 3 miesiące o 7% dla odbiorców indywidualnych. Możliwa jest obniżka cen gazu wywindowanych przez bandytę Pawlaka. Polska dywersyfikuje dostawy gazu na dostawy z różnych stron świata i dodatkowo skarży ruskich za zbyt wygórowane ceny. Jednak nie jest to wszystko takie kolorowe. Gdyby ogrzewanie gazem było kosztowo zbliżone do węglowego wtedy zaczyna się problem że w ten sposób zarżniemy kopalnie. Lobby węglowe nie może do tego dopuścić. A może by tak zacząć myśleć o technologii zgazowywania węgla jeżeli to w ogóle możliwe.

nowy77, 07.01.2017 17:23

Jakie miasto taki burmistrz i taki sam chory powiat. Najgorszy powiat w Małopolsce, tylko urzędasy dobrze się mają. Nawet drogi nie mamy porządnej i to przez Wadowice

Starybrat, 07.01.2017 12:38

Najprościej jest ludzi szykanować, kontrolować, karać( palenie śmieciami uważam za barbarzyństwo, by było jasne), nikt nie ma pomysłu by ludziom pomagać, zwłaszcza że poziom biedy coraz bardziej wzrasta. Zgadzam się z poprzednikiem, zresztą już o tym pisałem, że sprawę rozwiążą dopłaty do ceny gazu, lub odnawialnych źródeł energii, nie idiotyczna wymiana pieców węglowych na węglowe. Przecież ludzie nie palą miałem, mułem, flotem, bo tak lubią, tylko ich nie stać na drogi węgiel, w kraju leżącym na węglu- to jakiś chichot losu.

guide, 07.01.2017 12:30

nich powalczy o to, aby ogrzewanie gazem było najtańsze i szybką budowę BDI, a problem smogu zostanie raz na zawsze zlikwidowany!