Potężna awaria rurociągu. Kiedy wznowione zostaną dostawy wody?

, Wiadomości, 05.01.2017 08:26, (red)
W środku zimy mieszkańcy gminy Wadowice mają ogromne problemy z wodą.
Potężna awaria rurociągu. Kiedy wznowione zostaną dostawy wody?

W środę (4.01) woda nie była dostarczana do domów mieszkańców Zaskawia, Jaroszowic, Kleczy Dolnej i Barwałdu. To setki domów.

 

Do dużej awarii doszło w Jaroszowicach. Przez całą środę nad jej usunięciem pracowały ekipy Wadowickiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji. Sytuacji nie ułatwiała niska temperatura i padającu śnieg oraz woda z rzeki, która zalewała wykop. 

 

Tymczasem mieszkańcy muszą sobie radzić bez wody. Gmina dostarczyła im czterolitrowe worki z wodą, ale to niewiele. Dlatego w wadowickich marketach szybko wykupiono wszystkie zapasy z wodą.

 

Dostawy wody mają zostać wznowione w czwartek rano.


W czwartek Wadowickie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji opublikowało komunikat w tej sprawie:

Informujemy Odbiorców, że w dniu wczorajszym (4 stycznia 2017 r.) nastąpiła awaria sieci wodociągowej – magistralnej zasilającej prawobrzeżną część Gminy Wadowic i Gminę Kalwaria Zebrzydowska. Uszkodzenie rurociągu nastąpiło przy korycie rzeki Skawy poniżej 3 metrów lustra wody.

Pracownicy naszej firmy wraz z Państwową Strażą Pożarną w Wadowicach przez wczorajszy dzień, całą noc i do chwili obecnej naprawiają uszkodzony rurociąg, aby przywrócić jak najszybciej dostawę wody do Państwa domów. Prawdopodobnie około godziny 8:00 zostanie wznowiona dostawa wody, która potrwa około 2-3 godzin, aby napełnić rurociąg i zbiorniki i przywrócić ciągłą dostawę wody. Informujemy, że rozwozimy wodę w workach i beczkowozem. 

W razie potrzeby prosimy dzwonić 604 281 062.

Przepraszamy Państwa za utrudnienia i dziękujemy za wyrozumiałość - czytamy w komunikacie wadowickiej spółki wodociągowej.

 

 

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy