reklama

Procesja rezurekcyjna nocą [FOTO]

, Wiadomości, 26.03.2016 23:15, PG
Zobaczcie jak uroczysta procesja rezurekcyjna przeszła przez Targanice.
Procesja rezurekcyjna nocą [FOTO]

W Kościołach na całym świecie obrzędy Wigilii Paschalnej odbywają się w nocy. Nie można ich rozpocząć zanim zapadnie noc a trzeba je zakończyć przed świtem niedzieli.Uroczysta procesja rezurekcyjna jest prowadzona tuż po zakończeniu obchodów Wigilii Paschalnej lub w Niedzielę Zmartwychwstania, przed Mszą św. rezurekcyjną.

Rozbieżność ta wynika wyłącznie z tradycji. Liturgicznie procesja ta powinna odbywać się po zakończeniu obchodów związanych z Wielką Sobotą ale zgodnie z polską tradycją w wielu parafiach to w niedzielny poranek przed mszą rezurekcyjną prowadzona jest uroczysta procesja.

Zobaczcie zdjęcia z procesji w parafii Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny w Targanicach k. Andrychowa.


 

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Radio.Ma.Ryja, 28.03.2016 08:46

To potrafią katole twojego pokroju. Zero argumentu, za to zbluzgac, sponiewierac (anonimowo jesteś odwazny) a później do kościoła słuchać o miłosierdziu i szacunku bliźniego.

mark7, 27.03.2016 20:20

Zmuszanie osoby chorej do wysiłku jest naganne. Tym bardziej gdy wodogłowie ogranicza możliwości intelektualne adwersarza. Pisząc najprościej jak potrafię , przekonany ,że zrozumiesz bez dodatkowych wyjaśnień powiem: Nie dyskutuję ze z d u p c o n y m mózgiem.

Radio.Ma.Ryja, 27.03.2016 16:23

Mark....brakuje mi jeszcze w twym lzawym wywodzie ze będziesz się za mnie modlił.

mark7, 27.03.2016 11:05

Święta Wielkiej Nocy przypadają w marcu lub kwietniu. Mówienie ,że są ściśle powiązane z przesileniem wiosennym jest dowodem braku wiedzy. Natomiast ocena jakoby świętowanie polegało tylko na upijaniu się jest idiotyczna i pozbawiona sensu. Podkreśla złą wole opiniującego, który w zamiarze chce dokuczyć pewnej grupie ,nie znajdując argumentów. Jest to tym bardziej wredne ,że podszyte wrogością niczym nie uzasadnioną. Osobiście nie pałam wielką sympatią do Polskiego Kościoła. Widzę w nim wiele nagannych postaw. Ale nigdy nie posunął bym się do takich ocen. Parafrazując poniższą opinię mogę śmiało założyć tezę: Opinia oparta na niechęci i wrogości wykazuje cechy problemów emocjonalno-psychicznych, których podłoże jest nie znane.

Radio.Ma.Ryja, 27.03.2016 09:33

Nie jest tajemnicą ze dla 95 % tzw katolików każde świata to po prostu długi weekend i okazja do obalenia kilku flaszek ze szwagrem..... Święto wielkiej nocy to nic innego jak pogańskie święto początku wiosny....z tym ze zagrabione przez KK...jak wiele innych pogańskich zwyczajów.