reklama

Pożegnanie człowieka gór

Wiadomości, Ostatnie pożegnanie, 07.05.2022 20:00, red
Ten rok jest wyjątkowo tragiczny dla miłośników wspinaczki wysokogórskiej z gminy Andrychów.
Pożegnanie człowieka gór
Na początku stycznia, podczas wejścia na Gerlach zginęło trzech mieszkańców gminy Andrychów. 3 maja po słowackiej stronie Tatr doszło do kolejnej tragedii.

Podczas zejścia z Łomnicy zginął 39-letni Tomasz Chmiel z Sułkowic, miłośnik gór, strażak z OSP Sułkowice Bolęcina. Pogrzeb odbędzie się prawdopodobnie 12 maja w Sułkowicach-Bolęcinie (dokładny termin nie został jeszcze potwierdzony, będziemy informować).

Przyjaciele Tomka chcą zorganizować w czasie pogrzebu tradycyjne „pożegnanie człowieka gór”:
"Zabierzmy nasze czekany ze sobą. Ustawimy się w dwóch rzędach tworząc z czekanów łuk pod którym uroczyście wyprowadzą z kościoła trumnę z ciałem Tomka. Tomek na pewno by tak chciał żeby to tak wyglądało .
Mimo tej tragedii musimy wierzyć że Tomek jest teraz szczęśliwy że chodzi sobie jak zawsze do mnie mówił po ,,swoich granióweczkach" , niech mu tam będzie dobrze i bezpiecznie a My kiedyś z Nim na szczycie góry spotkamy się" – pisze na fb Małgorzata.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy