reklama

Oszukują na... CBŚ. Mnóstwo telefonów do starszych osób

, Wiadomości, 11.07.2015 11:50, (red)
Policja alarmuje: w ostatnich dniach w Andrychowie i w Wadowicach mnóstwo starszych osób odebrało telefon od oszustów.
Oszukują na... CBŚ. Mnóstwo telefonów do starszych osób

Nieznane na razie osoby wyszukują starsze osoby, dzwonią do nich, podając się za.... funkcjonariusza Centralnego Biura Śledczego, wymyślają przy tym różne historie, i usiłują wyłudzić pieniądze. To zwykle oszustwo!

 

- Nie wiemy jeszcze, czy są osoby poszkodowane przez oszustów, czy doszło do przekazania pieniędzy. Niemniej, w ostatnich dniach do takich prób oszustwa dochodziło na terenie Andrychowa, w Wadowicach i w okolicach. Apelujemy do osób starszych, aby nie przekazywać nieznajomym, pieniędzy – mówi nam Elżbieta Goleniowska-Warchał, rzecznik KPP Wadowice.

 

To już kolejna fala usiłowań tego typu oszustw w naszym regionie. Wcześniej oszuści podawali się np. za wnuczka lub za policjanta. Jedna z mieszkanek Kęt dała się nabrać i straciła 10 tys. zł.

 

ZOBACZ: Staruszka straciła 10 tysięcy zł

 

Tak przykładowo może przebiegać taka rozmowa.

nagranie: Radio Wrocław

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

starymoher, 11.07.2015 12:40

Do nas tez dzwonili.Ale szybko zje..m gościa i się rozłączył.A trzeba było ciągnąć rozmowę i umówić się z nim i powiadomić policję.Byłaby szansa że kogoś namierzą.