reklama

Jubileusz sanktuarium na Groniu Jana Pawła II

, Wiadomości, 02.07.2015 11:00, (red)
Sanktuarium na Groniu św. Jana Pawła II świętuje 20-lecia powstania.
Jubileusz sanktuarium na Groniu Jana Pawła II

 

Kaplica, nazywana Sanktuarium Ludzi Gór, nieopodal schroniska na Leskowcu została wybudowana z inicjatywy Stefana Jakubowskiego z Andrychowa. W kaplicy stoi fotel, na którym Jan Paweł II siedział podczas wizyty w Skoczowie. W kaplicy regularnie odbywają się msze.

 

W 2004 roku, po wielu latach starań, nazwa szczytu, na którym stoi kaplica, została zmieniona na Groń Jana Pawła II. Co roku papieski szczyt odwiedzają tysiące osób.

 

Uroczysta jubileuszowa msza św. zostanie odprawiona w niedzielę, 12 lipca,. o godz. 12:00. Będzie jej przewodniczył ordynariusz diecezji bielsko-żywieckiej  bp Roman Pindel.

 

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

repart, 07.07.2015 08:42

Prosze inwalida chce choc raz dostać się na GRoń JP II! Czy ktos mu pomoże! Nieraz widzialem całe gromady strażaków którzy na Groń wjeżdzali duzymi autami powitac Rakoczego, zmiast jak chrzęscijanie powinni dowieźć osoby które na góre nie dojdą. Świat stoi do gory nogami nie od dziś. Gospodarze Gronia nie powinni pozwalac na taką rozpustę. 12 lipca prosze zrobic z tym porządek!

AntyPIS, 02.07.2015 14:25

Ciebie barte czym wywożą? Bronkobusem czy przystosowanym dla niepełnosprawnych?

starymoher, 02.07.2015 13:35

@maciek41-tam zadzwoniłem pierwsze .powiedzieli mi że oni wnoszą to w plecakach i nie używają żadnego auta.Jak Boga kocham tak mi odpowiedzieli!Serio.

maciek41, 02.07.2015 13:02

Zadzwoń do schroniska na górze bo na pewno będą wwozili transport jedzenia rano i możesz się chyba z nimi zabrać. Niestety nie znam numeru ale na internecie chyba jest wszystko ;)

starymoher, 02.07.2015 10:35

Wie ktoś jak załatwić wjazd samochodem na Leskowiec?Jako osoba niepełnosprawna nie jestem w stanie tam się ,,wdrapać".Obdzwoniłem ,,wszystkich świętych" tj.Policje ,leśnictwo,urząd gminy i nikt nie wiedział jak to załatwić a Policja w Wadowicach powiedziała mi że nie ma takiej możliwości i jest to naruszenie przepisów.A z tego co wiem to tam co niedziela jest kilka aut.No więc jak?