Od maja dwóch dzielnicowych w Wieprzu. Brakuje policjantów!

, Wiadomości, 13.04.2017 08:00, PG
Rewir dzielnicowych w przebudowie. Brakuje policjantów.
Od maja dwóch dzielnicowych w Wieprzu. Brakuje policjantów!

 

W gminie Wieprz działały kiedyś trzy rejony dzielnicowe, które obejmowały wszystkie wioski w gminie oraz sąsiedni Inwałd. Obecnie ten teren podzielono na dwa rejony, w których działa dwóch dzielnicowych. Jednak obecnie jest tylko jeden. Co się dzieje?

 

Otóż rewir dzielnicowy jest w przebudowie.

 

W Wieprzu dzielnicowym pozostanie mł. asp. Kamil Pytel oraz druga osoba w zastępstwie za st. asp. Rafała Łysonia, który zostaje przeniesiony na inne stanowisko („na dyżurkę”, w której obecnie pomaga). Zmiany te mają nastąpić od maja tego roku. - Nowy dzielnicowy na pewno będzie doświadczoną osobą - obiecał radnym podczas sesji Rady Gminy Komendant Policji w Andrychowie Arkadiusz Śniadek.

 

Trzecim dzielnicowym był st. sierż. Rafał Drzewiecki, ale obecnie pracuje w wydziale kryminalnym.

 

 

Dzielnicowym przydzielono poszczególne wioski. Kamil Pytel obejmie wieś Wieprz i Nidek, a druga osoba w zastępstwie za Rafała Łysonia zajmie się Frydrychowicami, Gierałtowicami, Gierałtowiczkami i Przybradzem.


Komendant Policji w Andrychowie Arkadiusz Śniadek przedstawiając informacje na temat bezpieczeństwa na terenie gminy Wieprz podczas sesji Rady Gminy, dodał że jest problem z policjantami.  Liczba dzielnicowych  w komisariacie policji w Andrychowie zmniejszyła się o jedną osobę, o czym zadecydował Komendant Wojewódzki. Brakuje nowych osób w policji. Wiele policjantów się zwalnia i tych młodszych i tych starszych, bo nawet – jak powiedział - w markecie na kasie mogą więcej zarobić, niż pracując w policji w święta. Wakaty są i będą się pogłębiać.

 

Dzielnicowy to policjant, który pełni służbę bezpieczeństwa najbliżej społeczeństwa.

 

 

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

xpek, 14.04.2017 21:21

może brakuje policjantów z nadania jedynie słusznej partii?

tenzajebisty, 14.04.2017 21:08

ciekawe brakuje policjantów a w Krakowie oblewają za byle co to dajcie szanse rekrutom a nie ukrócajcie ich na byle g*wnie