Zbójecka w remoncie. Nowa jezdnia i oświetlenie [FOTO]

, Wiadomości, 10.04.2017 09:30, PG
Trwa przebudowa gminnej drogi w Gierałtowicach – Przecznica Zbójecka.
Zbójecka w remoncie. Nowa jezdnia i oświetlenie [FOTO]

 

 

Ta inwestycja w gminie Wieprz podzielona jest na dwie części. Pierwsza z nich to przebudowa jezdni, którą wykonuje Przedsiębiorstwo Budowlano-Drogowo-Mostowe „DROG-BUD” ze Spytkowic. Natomiast druga to budowa oświetlenia modernizowana przez PPHU Instalatorstwo Elektryczne Wykonawstwo i Dozór z Andrychowa.

 

Koszt całego zadania to ponad milion trzysta tysięcy zł. ( jezdnia: 1 178 961,27zł, oświetlenie: 158 791,10zł)

 

Prace obejmują przebudowę jezdni polegającą na jej poszerzeniu oraz wzmocnieniu istniejącej nawierzchni, a także wymianie konstrukcji krawędzi jezdni. Ponadto budowę chodnika, przebudowę dwóch zatok przystankowych i remont kanalizacji deszczowej.

 

Co do oświetlenia to ekipa budowlana wykonuje budowę linii kablowej, słupów oraz przejścia dla pieszych a także montaż słupów oświetlenia terenu.

 

Projekt realizowany jest z programu Rozwoju obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

 

Wszystko ma być gotowe w sierpniu tego roku.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy