Kolejny etap budowy kanalizacji. Tym razem 7 kilometrów

, Gospodarka, Wiadomości, 11.04.2017 09:15, PG
Inwestycja ma zostać wykonana w jeden rok.
Kolejny etap budowy kanalizacji. Tym razem 7 kilometrów

 

To będzie drugi i ostatni etap kompleksowego uporządkowania gospodarki ściekowej w gminie Wieprz. W pierwszym etapie budowy wykonano około 50 km kanalizacji. Tym razem będzie to 7 km. Wykonana zostanie budowa sieci kanalizacji sanitarnej, w układzie grawitacyjno-tłocznym. Zakres robót budowlanych obejmuje budowę grawitacyjnych kanałów sieci kanalizacji sanitarnej o łącznej długości: 6073,87 m i budowę tłocznych kanałów sieci kanalizacji sanitarnej o łącznej długości – 1576,24 m, wyposażonych w 2 szt. przepompowni ścieków, zgodnie z projektem budowlanym.

 

Przetarg ma zostać rozstrzygnięty pod koniec kwietnia. Inwestycja pochłonie około 2-3 mln zł.

 

Prace mają być wykonane w terminie do 12 miesięcy do od daty zawarcia umowy. Czyli roboty powinny się zacząć już w maju i zakończyć najpóźniej w maju 2018 roku.

 

Drugi odcinek kanalizacji będzie przebiegał przez Wieprz Dolny czyli od Szkoły Podstawowej nr 2 w stronę Gierałtowic aż do stawów, i ma  zostać połączony z kanalizacją sanitarną oddaną do użytku w 2016 roku (I etap – 50 km kanalizacji).

 

Za odprowadzanie ścieków mieszkańcy, którzy podłączyli swoje domy do sieci kanalizacyjnej, od 1 stycznia 2017 roku, płacą 7,99 zł brutto za każdy metr sześcienny.

 

Do tego dochodzi jeszcze opłata abonamentowa w wysokości od 14,38 zł (przy rozliczeniu miesięcznym) do 18,32 zł (przy rozliczeniu dwumiesięcznym).

 

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

specnarz, 11.04.2017 05:17

Może w Wieprzu lepiej zrobią te przepompownie. W Zagórniku też takie wymyślili (pomimo naturalnego spadu terenu) teraz od 2 miesięcy coś miga na czerwono, wcześniej jeszcze wyło. Pomimo kilku zgłoszeń nic z tym nie robią. Oni nawet nie wiedzą że mają awarie dopóki nikt im nie zgłosi. A wystarczył by jakiś nadajnik radiowy.