Nowe ogólnodostępne alkomaty

, Wiadomości, 21.04.2017 09:05, (red)
Ogólnodostępne urządzenia znajdują się w budynkach komend i komisariatów policji.
Nowe ogólnodostępne alkomaty

Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej zakupiło do dyspozycji mieszkańców powiatu trzy samoobsługowe alkomaty. Urządzenia zainstalowane w komendzie powiatowej w Suchej Beskidzkiej oraz w komisariatach w Makowie Podhalańskim i w Jordanowie będą ogólnodostępne – co oznacza, że przebadać się nimi będzie mógł każdy, kto przyjdzie do jednostki policji i bez angażowania funkcjonariuszy, anonimowo może „dmuchnąć” w urządzenie.

 

Badanie trwa zaledwie kilka sekund i daje dokładną odpowiedź, czy osoba przymierzająca się do jazdy może to uczynić bez narażania się na odpowiedzialność karną. Z alkomatów można skorzystać o każdej porze, a znajdować się one będą w poczekalniach. Zaletą jest też łatwość obsługi – urządzenie informuje o kolejnych krokach, jest też całkowicie bezpłatne.

 

W tym tygodniu podobny alkomat został zamontowany również w Komendzie Powiatowej Policji w Wadowicach. Pieniądze wyłożyło wadowickie starostwo. Wcześniej - w komisariatach w Andrychowie i Kalwarii Zebrzydowskiej.


źródło: policja

 


 

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

zandrychowa, 21.04.2017 12:46

Ciekawe ile osób z tego korzysta