Tłumy na pogrzebie Romana Prystackiego [FOTO]

, Wiadomości, 20.04.2017 19:00, PG
W czwartek (20.04.) rodzina wraz mieszkańcami Zagórnika, pracownikami Urzędu Miejskiego oraz mnóstwem innych osób pożegnała Romana Prystackiego – radnego Rady Miejskiej w Andrychowie i sołtysa Zagórnika.
Tłumy na pogrzebie Romana Prystackiego [FOTO]

Roman Prystacki od 1994 roku był radnym miejskim, długoletnim sołtysem Zagórnika, a także działaczem OSP Zagórnik i miejscowego klubu sportowego. Był człowiekiem niezwykle zaangażowanym w sprawy lokalne, zwłaszcza sołectwa Zagórnik. Zmarł 18 kwietnia w wieku 66 lat.


Pragniemy przypomnieć wszystkie sprawy i działania, które były Twoim udziałem jako radnego sześciu kadencji, członka Zarządu Miejskiego, przewodniczącego komisji Rady Miejskiej, wieloletniego sołtysa Zagórnika. Było ich jednak tak wiele, że nie sposób  je wymienić. [..]


Romanie! Pozostaniesz w naszej pamięci i w naszych sercach jako wzór społecznika i samorządowca odważnie głoszącego własne poglądy i potrafiącego bronić swojego zdania, ale równocześnie otwartego na argumenty innych i zdolnego do kompromisu. A przy tym nie szukającego w żadnej sprawie korzyści.” – mówił przewodniczący Rady Miejskiej w Andrychowie Roman Babski.  

 

 

Podziękowaniom nie było końca. Roman Prystacki wszędzie pozostawił swój ślad… w Radzie Parafialnej, w OSP Zagórnik, w LKS Gronie. Wszystkie jego inicjatywy m.in. odnowa dzwona kościelnego, parking przy kościele, budowa stadionu sportowego czy pomoc w utworzeniu gimnazjum w Zagórniku pozostaną w ludzkiej pamięci. Był także Honorowym Dawcą Krwi a tuż przed swoją śmiercią zdążył jeszcze rozwiązać tragiczny konflikt sąsiedzki. To była jego ostatnia misja.


„Bogatym nie jest ten kto posiada, lecz ten kto daje.”-  Romanie, jesteś bardzo bogaty! -  tymi słowami zakończono podziękowania.

 

Mszę koncelebrował ks. infułat Jakub Gil z Wadowic.

 

 

 

 

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

taranczako, 26.04.2017 09:20

Gdyby w Polsce obowiazywala dwukadencyjnosc burmistrzow juz w 1999 roku Roman Prystacki zwazywszy na swoj staz w organach wladzy moglby juz wtedy kandydowac na stanowisko nawet burmistrza Andrychowa ...