reklama

Karetka dłużej? Może później

, Wiadomości, 19.01.2016 10:10, (red)
Na razie nie będzie zmian w systemie ratownictwa medycznego w powiecie wadowickim. W Andrychowie nie zostanie wydłużony dyżur jednej z karetek.
Karetka dłużej? Może później

Pod koniec ub. roku powiat wadowicki odwiedził nowy wojewoda małopolski Józef Pilch. Przedstawiono mu m.in. sprawę dyżurów karetek w Andrychowie.

 

Przypomnijmy, że obecnie Andrychów ma karetkę typu „P” (podstawową), działającą 24 godziny na dobę, oraz karetkę typu „S” (specjalistyczną), działającą w godzinach 7.00 – 23.00, czyli 16 godzin na dobę. Czy w Andrychowie przywrócony zostanie drugi całodobowy dyżur, o co zabiega wielu mieszkańców? Kilka lat temu zebrano w tej sprawie ponad 10 tys. podpisów.

 

 

Nowy wojewoda małopolski Józef Pilch (PiS) obiecał pod koniec grudnia, że wkrótce podejmie decyzję w tej sprawie. - Obiecuję, że podejdę do tego z sercem. Muszę rozeznać sprawę. Podejmę szybką i stanowczą decyzję – zapewniał wojewoda.

 

Ale już wiadomo, że decyzja wcale nie będzie szybka. Jak informuje Radio Kraków wicewojewoda Józef Gawron powiedział w tym tygodniu, że na zmiany trzeba poczekać.

 

Zdaniem wicewojewody, czas przed Światowymi Dniami Młodzieży nie jest zbyt dobry na nie związane z tą imprezą zmiany w systemie ratownictwa. Inną sprawą jest to, że nie ma pieniędzy na oczekiwane zmiany rozmieszczenia karetek (chodzi o Andrychów i kilka innych małopolskich miast).

 

Wicwojewoda nie wykluczył, że do zmian dojdzie, ale w późniejszym czasie.

 

 

foto: Archiwum

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

asquit, 19.01.2016 16:46

obiecanki i cacanki, głosujcie dalej na pis.w obietnicach to oni są dobrzy ale wiarygodności ZERO

budyn77, 19.01.2016 14:14

@stan Nie martw się, gdy będziesz miał zawał lub wylew o 4 rano a jedyna andrychowska karetka będzie na interwencji u sraczki pani Kwiatkowskiej, pozostanie ci tylko nudny temat do ostatnich przemyśleń...

stan, 19.01.2016 13:25

Chłopcy ! wymyślcie już coś nowego , bo ten temat stał się nudny .