reklama

Policjanci ratują pijanych przed zamarznięciem

, Wiadomości, 18.01.2016 17:20, ks
Podczas ostatniego weekendu policjanci kilkakrotnie interweniowali wobec osób nietrzeźwych, lekceważących własne zdrowie i życie.
Policjanci ratują pijanych przed zamarznięciem

Niska temperatura stanowi poważne zagrożenie dla życia i zdrowia osób bezdomnych i nietrzeźwych. Każdego roku na terenie całego kraju odnotowuje się kilkadziesiąt przypadków zgonów w wyniku wychłodzenia organizmu.  Aby nie dopuścić do tego rodzaju zdarzeń policjanci podczas służby szczególną uwagę zwracają na przystanki i inne miejsca, gdzie mogą się znaleźć śpiące osoby nietrzeźwe.   

 

Podczas ostatniego weekendu policjanci kilkakrotnie interweniowali wobec osób nietrzeźwych, lekceważących własne zdrowie i życie.

 

15 stycznia o godzinie 16.30 w Oświęcimiu na ulicy 3 - go Maja, policjanci podczas patrolu  zauważyli leżącego na chodniku nietrzeźwego mężczyznę. Natychmiast udzielili mu pomocy.  Z uwagi na nieobecność rodziny mieszkaniec Oświęcimia został przewieziony do izby wytrzeźwień.

 

15 stycznia  o godzinie 21:25 policjanci z Komisariatu Policji w Kętach otrzymali zgłoszenie dotyczące nietrzeźwego mężczyzny, znajdującego się na terenie parku miejskiego. Policjanci natychmiast pojechali we wskazane miejsce, gdzie odnaleźli nietrzeźwego, mającego problemy z poruszaniem się. Mieszkaniec Kęt został przekazany pod opiekę rodziny.

 

W nocy z 15/16 stycznia o godzinie 1.00 policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące mężczyzny, który... nie może wyjść z klatki schodowej jednego z bloków na terenie Osiedla Sikorskiego w Kętach. Na miejscu okazało się, że nietrzeźwy mieszkaniec Kęt próbował wyjść z bloku, ale... pomylił stronę, w którą otwierają się drzwi. Mężczyzna wrócił do swojego mieszkania.

 

17 stycznia o godzinie 20.15 policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące mężczyzny leżącego przy koszach na śmieci w rejonie ulicy Olszewskiego. Mieszkaniec Oświęcimia  został przewieziony do izby wytrzeźwień. 

 

- Za wszystkie zgłoszenia dziękujemy i w dalszym ciągu prosimy o powiadamianie służb w przypadku osób śpiących na klatkach schodowych, piwnicy czy pod gołym niebem. Apelujemy również do  osób, które w tak lekkomyślny sposób postępują, narażając swoje życie, aby  zaczęły sobie zdawać sprawę z tego, że kiedyś pomoc może przyjść zbyt późno - mówi Małgorzata Jurecka, rzecznik powiatowej policji w Oświęcimiu.

 

 

info: policja

 

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy