Fatalny wieczór. Trzy zdarzenia, jedna osoba nie żyje [AKTUALIZACJA]

, Wiadomości, 28.04.2016 23:30, ks
Fatalny wieczór w powiecie wadowickim. Kilka osób poszkodowanych, jedna nie żyje.
Fatalny wieczór. Trzy zdarzenia, jedna osoba nie żyje [AKTUALIZACJA]

 

W czwartek (28.04) około godziny 21:30 do wypadku doszło na drodze powiatowej w miejscowości Tłuczań k. Brzeźnicy. Wstępnie ustalono, że kierowca samochodu osobowego potrącił leżącego na jezdni 62-letniego pieszego.

 

Mężczyzna został uwięziony pod autem. Niestety, nie udało się go uratować. Policjanci ustalają dokładne przyczyny tej tragedii.


- Ze wstępnych ustaleń wynika, iż 42-letni mieszkaniec gm. Brzeźnica kierując samochodem marki Peugeot  na prostym odcinku drogi potrącił leżącego na jezdni pieszego. W wyniku wypadku 62-letni mieszkaniec gm. Brzeźnica poniósł śmierć na miejscu. Na miejscu zdarzenia czynności wykonał  Zespół Wypadkowy z Wydziału Ruchu Drogowego wadowickiej jednostki Policji. Funkcjonariusze wykonali czynności procesowe pod nadzorem Prokuratora Prokuratury Rejonowej w Wadowicach, które pozwolą ustalić w śledztwie przyczyny i okoliczności tej tragedii - informuje Elżbieta Goleniowska-Warchał, rzecznik KPP Wadowice.

 

Również w czwartek wieczorem ratowano mężczyznę, który leżał na chodniku obok stacji paliw przy ul. Batorego w Wadowicach. Zauważyli go przejeżdżający tamtędy strażacy z OSP Frydrychowice.

 

- Nasi strażacy bezzwłocznie się zatrzymali. Po rozpoznaniu okazało się, że mężczyzna jest nieprzytomny, lecz ma wyczuwalne tętno. Ratownicy udzielili mu pierwszej pomocy przedmedycznej, zabezpieczyli miejsce zdarzenia, a także zadysponowali ZRM oraz policję – informują strażacy ochotnicy z OSP Frydrychowice.

Wiadomo, że mężczyzna był nietrzeźwy.

 

 

W czwartek wieczorem strażacy interweniowali również w bloku na os. XX-lecia w Wadowicach, gdzie trzy osoby uległy zatruciu tlenkiem węgla. Poszkodowanych przewieziono do szpitala.

 

 

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy