reklama

Długi weekend na drogach. Fatalne statystyki

, Wiadomości, 14.11.2016 11:00, (red)
Policja podsumowała długi weekend na drogach powiatu wadowickiego.
Długi weekend na drogach. Fatalne statystyki

Policja przypomina, że jesień to niebezpieczny czas dla wszystkich użytkowników dróg i wzmożonej pracy służb ratunkowych. Statystyki wskazują, że do najczęstszej liczby zdarzeń drogowych dochodzi właśnie o tej porze, co ma związek ze zmienną aurą pogodową. U większości kierowców zmiana warunków drogowych wymusza zmianę techniki prowadzenia pojazdu – lecz niestety niektórzy dopiero po „szkodzie’ zdają sobie sprawę z zagrożenia.

 

Tylko w niedzielę (13.11) na terenie powiatu wadowickiego doszło do ośmiu kolizji drogowych. Najczęstszą przyczyną tych zdarzeń było niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze lub nie przestrzeganie przepisów drogowych.

 

Od 10 do 13 listopada na terenie powiatu wadowickiego doszło do 2 wypadków drogowych, 24 kolizji drogowych. Odnotowano także 4 przypadki potrącenia pieszych. Zatrzymano 4 kierujących będących w stanie nietrzeźwości.

 

W czwartek (10 listopada) w ciągu zaledwie kilku godzin w akcji „Prędkość” przeprowadzonej w różnych miejscach na terenie powiatu wadowickiego funkcjonariusze skontrolowali 68 pojazdów, w tym 55 kierowców przekroczyło dozwoloną prędkość. Dla 52 kierowców zakończyła się mandatem, a dla 3 kierujących wystosowano wniosek o ukaranie  do Sadu.

 

W Roczynach policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę samochodu marki Audi A4. Radarowy miernik prędkości wskazał, że jechał on z prędkością 105 km/h, przy dopuszczalnej prędkości 50 km/h. Za kierownicą siedział 22-letni mieszkaniec Bielska-Białej , którego mundurowi poinformowali o popełnionym wykroczeniu. Dodatkowo funkcjonariusze ustalili, iż mężczyzna nie zastosował się do decyzji administracyjnej wydanej w marcu br. przez Prezydenta Miasta Bielsko-Biała o cofnięciu mu uprawnień do kierowania.

 

Tylko w ciągu tego jednego dnia doszło do 10 kolizji drogowych.

 

Dlatego też wadowiccy policjanci zwracają się z apelem do wszystkich użytkowników dróg o wzajemną wyrozumiałość wobec siebie oraz o zachowanie zdrowego rozsądku podczas jazdy. Nasze bezpieczeństwo i innych użytkowników dróg w dużej mierze zależy od nas samych.

 

 

źródło: policja

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy