reklama

A może kosze przy żwirówce?

, Wiadomości, 04.04.2018 15:00, PG

Śmieci, śmieci, wszędzie śmieci. A jeden z mieszkańców ma na to łatwe rozwiązanie.

A może kosze przy żwirówce?

Popularna żwirówka to kamienista droga spacerowa łącząca Aleję Wietrznego z ulicą Wyzwolenia w Andrychowie pod Pańską Górą, obok torów kolejowych.

Do miasta zawitała wiosna, a wraz z nią także butelki, papierki i inne odpady ukryte wcześniej pod śniegiem. Nie jest to miły widok dla spacerowiczów i rowerzystów.

Jeden z mieszkańców w wiadomości do nas wpadł na pomysł aby po prostu ustawić tam kilka koszy na śmieci. Może wtedy choć część przechodniów będzie wyrzucało odpady do kosza a nie w krzaki. Czy włodarze zainspirują się tą propozycją?

Przypomnijmy, że pierwotnie na tą drogę miał zostać wylany asfalt, ale później zrezygnowano z tego pomysłu, ponieważ gmina zaczęła starać o środki unijne na odnowienie całej Pańskiej Góry i udało się.

Andrychów dostanie 11,8 mln zł na rewitalizację Pańskiej Góry. W sumie wartość projektu to 15,7 mln. Projekt nosi nazwę "Pańska Góra - Kompleksowe zagospodarowanie przestrzeni rekreacyjnej i parkowej". Władze Andrychowa zakładają, że plan rewitalizacji Pańskiej Góry będzie realizowany w trzech etapach.

Pierwszy etap to m.in. budowa wieży widokowej, ścieżek edukacyjno-spacerowych. Drugi etap to rewitalizacja stawu Anteckiego i zagospodarowanie terenu wokół. Trzeci etap to zagospodarowanie terenu wokół stadionu Beskidu Andrychów i renowacja samego obiektu.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

specnarz, 05.04.2018 05:31

21 kwietnia będzie akcja sprzątania zorganizowana przez PTTK - może tutaj nasi działacze pokażą nam jak należy postępować i ruszą na szlaki i do lasów.

specnarz, 05.04.2018 05:24

Porządków trzeba uczyć od malusieńkiego, i to tak żeby w przyszłości delikwentowi nawet nie przyszło do głowy porzucenie śmieci gdziekolwiek. Nie nauczy tego żaden nauczyciel, polityk, radny czy nawet burmistrz - tylko rodzice. No ale gdy widzę że Janusz czy Grażynka wyrzucają choćby niedopałki na ulicę to dlaczego Brajanek z Jessicą nie może papierka po lizaku wyrzucić. Później wyrzuci kartonik z soczku, a jeszcze później puste butelki i gumki. To od nas zależy jak wygląda nasza okolica. I błagam was, nie uczcie dzieci że od sprzątania jest sprzątaczka - bo jej tez należy się szacunek.

taranczako, 04.04.2018 19:22

Na razie za każdym niemal spacerowiczem musi chodzić jeden sprzątający po nim aby było czysto tak śmiecimy!

`, 04.04.2018 18:59

"tam powstaną piękne alejki i będą też kosze na śmieci"................ No cały Donald ............"Polacy będą wracać z emigracji, bo praca tu będzie się opłacać"

igor102, 04.04.2018 17:50

na szczęście pracodawca trolla abccba nie będzie już wtedy burmistrzem....byle do jesieni ;-)))

abcabc, 04.04.2018 17:43

tam powstaną piękne alejki i będą też kosze na śmieci

Ca-ro, 04.04.2018 17:18

Jak już ktoś robi zdjęcia to powinien to pozbierać

wendigo11, 04.04.2018 14:21

Tam będzie droga