reklama

4 lata starali się o nowy samochód, aż w końcu jest! [FOTO]

, Wiadomości, 11.10.2015 14:15, (red)
W niedzielę strażacy OSP Roczyny oficjalnie przejęli w użytkowanie nowy wóz.
4 lata starali się o nowy samochód, aż w końcu jest! [FOTO]

Samochód iveco trafił do OSP Roczyny już na początku sierpnia, a w ostatnich tygodniach strażacy uczyli się jego obsługi. To tzw. średni samochód ratowniczo-gaśniczy z napędem na cztery koła i funkcją ograniczania stref skażeń. Nowy samochód zastąpi wysłużonego już blisko 30-letniego Stara.

 

 

Samochód kosztował dokładnie 639.900,00 zł.

 

- Jest to samochód uniwersalny, ratowniczo-gaśniczy i do ratownictwa techniczego. Ma zbiornik na 3,5 tys. litrów wody. Auto waży prawie 14 ton. Jest to już samochód nowej generacji, z silnikiem Euro 6 - mówi Kazimierz Rajda, prezes zarządu OSP Roczyny.

 

Podkreśla, że starania o nowy wóz trwały aż 4 lata. W końcu strażakom udało się zorganizować odpowiednie dotacje, m.in. z Urzędu Miejskiego w Andrychowie (320 tys.), Zarządu Głónego Związku OSP RP, wojewódzkiej PSP. Pomogli też mieszkańcy Roczyn, gdyż niedawno po mszy zorganizowano zbiórkę pieniędzy na ten cel.

 

W niedzielę (10.10) samochód oficjalnie zaczął służbę w OSP Roczyny. Po mszy w miejscowej parafii został poświęcony, a potem już przed remizą OSP odbyło się oficjalne przekazanie nowego wozu. W krótkiej uroczystości uczestniczyło wielu zaproszonych gości. Podczas apelu odznaczono zasłużonych strażaków oraz osoby, które przyczyniły się do zakupu nowego auta.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

leon, 11.10.2015 23:45

co do samochodu - może trochę to trwało ale znowu Burmistrzowi się udało! Słusznie kler i strażacy mu dziękują!

leon, 11.10.2015 23:45

Nie mądrz się antypis. to nie wrogowie Bumistrza Żaka jak ty ani ci jego "fałszywi przyjaciele" którzy boją się utraty stołków jak pójdzie wyżej zdecydują o tym że zostanie Posłem Będzie Burmistrz Żak Posłem bo taka jest naturalna droga. Sprawdził się i czas na awans. Tak myślą ci którzy BEZINTERESOWNIE życzą mu powodzenia! Burmistrz Żak posłem, Polak do WSW niech wraca a nowym Bumistrzem będzie ten kogo Tomasz Żak wskaże na swojego następcę.

AntyPIS, 11.10.2015 22:27

Widzę, że panuje moda na kopiowanie komentarzy, wiec idę za trendem: . Brawo dla mieszkańców Roczyn za zorganizowanie i zbiórkę. Co do UM to pogratulować, że po 4 latach dopraszania się, łaskawie wyłożono pieniądze na ten cel. Z tego co dzisiaj w Roczynach słyszałem, burmistrz tomasz żak może liczyć na pełne poparcie mieszkańców (w każdym bądź razie większości) w wyborach parlamentarnych. Niektórzy nie kryli zdziwienia, że żak startuje bo dość cicho na ten temat, ale po przyjacielskim uścisku dłoni obiecali szerzyć tę wspaniałą informację.  Także panie żak może pan być spokojny- głos Roczyn, Sułkowic i Andrychowian na 100%. Trzymamy kciuki za posła PO tomasza żaka!  Ps. Myślę, że można śmiało powiedzieć, że żak może liczyć na poparcie 8-10 tys mieszkańców. Będąc w Warszawie będzie mógł zdziałać znacznie więcej dla naszej Gminy a tego mieszkańcy oczekują.

abcabc, 11.10.2015 21:40

kolejna inwestycja tej nowej kadencji.taki profesjonalny wóz na pewno się przyda w sytuacjach nadzwyczajnych. oby było ich jak najmniej

aleocochodzi, 11.10.2015 20:15

Według PO pisanie prawdy to szerzenie nienawiści. . PO nie szerzy nienawiści - bo nie pisze prawdy. . PSL, Nowoczesna i Lewica również. .

abcabc, 11.10.2015 19:38

chorzy z nienawiści ludzie piszą te komentarze

aleocochodzi, 11.10.2015 18:53

A czyja to wina że były ulewne deszcze? Kto odpowiada za wszystkie kataklizmy na ziemi? Nawet dziecko wie, że to przez Kaczyńskiego. . Żak zbiera głosy dla swoich kolegów. Taki przykaz z WSI. A gdzie można lepiej dzielić się kasą niż w gminach i powiatach opanowanych przez zorganizowane grupy przestępcze o charakterze zbrojnym PO-PSL.

kaczor, 11.10.2015 18:26

rok temu mieliśmy ulewne deszcze w gminie i woda znowu dała się ludziom we znaki. żakowscy hejterzy wszędzie widzieli wtedy tylko pis i wrogów żaka. powódź w ogóle ich nie obchodziła.

maly, 11.10.2015 18:15

jaka żenada . Tekst jest o OSP Roczyny a pisowscy hejterzy tylko wszędzie widzą żaka i PO.To jest chore!!!!!!!! Jaka żenada.Precz z PISEM z Andrychowa i z kraju w ogóle!!!!

igor7, 11.10.2015 18:04

mafia PO do której zapisał się żak sprawiła że 15 letnia dziewczyna może kupić pigułkę DZIEŃ PO w aptece ale nie może kupić drożdżówki w szkole... . . co ci ludzie mają zamiast mózgu ???

leon, 11.10.2015 18:00

co do wyborów - to nie wrogowie Bumistrza Żaka ani ci jego "fałszywi przyjaciele" którzy boją się utraty stołków jak pójdzie wyżej zdecydują o tym że zostanie Posłem Będzie Burmistrz Żak Posłem bo taka jest naturalna droga. Sprawdził się i czas na awans. Tak myślą ci którzy BEZINTERESOWNIE życzą mu powodzenia! Burmistrz Żak posłem, Polak do WSW niech wraca a nowym Bumistrzem będzie ten kogo Tomasz Żak wskaże na swojego następcę.

leon, 11.10.2015 17:56

co do samochodu - może trochę to trwało ale znowu Burmistrzowi się udało! Słusznie kler i strażacy mu dziękują!

igor7, 11.10.2015 17:37

te bezmógi z żakolandii to naprawdę miały w dzieciństwie ciężkie zabawki... . . w zgrubieniu karku mają tylko PIS,Pietrasa i Kaczyńskiego...takie małe,tępe,prymitywne niesioły ...

xpek, 11.10.2015 17:22

kręcisz coś stary, z jednej strony piszesz że jest złym burmistrzem a z drugim namawiasz do głosowania na niego . widzę tutaj drugie dno

RobinHood, 11.10.2015 17:16

Nienawiść oraz "język miłości" Żakolandii w stosunku do mieszkańców Gminy wkracza w fazę obsesji i strachu przed utratą dostępu do koryta i nic nie robienia w zamian za ogromne pensje- tzw "układ zamknięty". Pomijam dwulicowość klakierów Żaka, którzy są gotów nie zagłosować na "swojego czlowieka", by przypadkiem ON za dużo nie zyskał a ONI, żeby za dużo nie stracili. Zamiast troszczyć się o rozwój Gminy i korzystać z możliwości jaka płynie ze "swojego czlowieka" w sejmie to myślą o sobie. Sam jako osoba roztropna i ponad politycznymi podziałami, będę głosował wraz z rodziną i znajomymi na burmistrza Żaka. Skoro wystawiono go na listę i to w dodatku na najbardziej strategiczne miejsce dające praktycznie 100% pewności na mandat posła, oznacza to, że Żak czuje się na siłach żeby w sejmie coś zdziałać nie tylko dla siebie, ale i całej Gminy Andrychów. A straszenie Krzysztofem Kubieniem i Janem Pietrasem oraz PIS-em, w Andrychowie już nie działa. Ludzie dobrze wiedzą, że andrychowska Żakolandia na ewentualne wybory na burmistrza może wystawić swojego kandydata, ale tego nie zrobi bo boi się przegranej z kretesem. Podsumowując zachęcam do tego aby tak jak ja czy inni moi znajomi- szerzyć informację o kandydacie Żaku, bo może wyniknąć z tego tylko wiele dobrego dla naszej Gminy. A bunt na pokładzie Żakolandii to zwykła panika i histeria przed utratą miejsc pracy gdzie nie trzeba nic robić by się dorobić oraz wizji braku możliwości zastraszania mieszkańców i manipulowania w wielu sferach andrychowskiego życia.

tomekx, 11.10.2015 16:35

PS. To w takim razie Pietras spisał już na straty posła Polaka skoro jego ludzie są tak zdesperowani i namawiają do głosowania na Żaka?

tomekx, 11.10.2015 16:33

Ty nieudaczniku co to sperdniczyłeś wybory Pietrasowi chciałbyś to zrobić po raz drugi? ale jesteś chłopaczku żałosny.Razem z tym drugim grubaskiem myślicie sobie że tak po prostu można manipulować i sterować mieszkańcami gminy Andrychów?Ewidentnie nie wyciągacie wniosków. Wasze manipulacje z kampani wyborczej nie przyniosły efektu.Mieszkańcy gminy Andrychów mają rozum i wiedzą że jak Żak nie będzie burmistrzem to będzie nim znowu JP i znowu fałszywi i zakłamani ludzie zaczną decydować o mieście i gminie

AntyPIS, 11.10.2015 16:21

Swoją drogą nawet opozycja stwierdziła, że tomasz żak będzie bardziej przydatny jako poseł niż burmistrz i rozpoczęto kampanię promomowania burmistrza żaka poza tereny Andrychowa. Ludzie sie zgadzaja, ze Gmina Andrychów musi ruszyć z miejsca a to idealne rozwiązanie aby mieć swojego przedstawiciela w rządzie RP. Te wybory mogą być ogromną niespodzianka dla niektórych andrychowskich krzesełkowiczów i koryciarzy. Ale zmiany są konieczne.

AntyPIS, 11.10.2015 16:08

Brawo dla mieszkańców Roczyn za zorganizowanie i zbiórkę. Co do UM to pogratulować, że po 4 latach dopraszania się, łaskawie wyłożono pieniądze na ten cel. Z tego co dzisiaj w Roczynach słyszałem, burmistrz tomasz żak może liczyć na pełne poparcie mieszkańców (w każdym bądź razie większości) w wyborach parlamentarnych. Niektórzy nie kryli zdziwienia, że żak startuje bo dość cicho na ten temat, ale po przyjacielskim uścisku dłoni obiecali szerzyć tę wspaniałą informację. Także panie żak może pan być spokojny- głos Roczyn, Sułkowic i Andrychowian na 100%. Trzymamy kciuki za posła PO tomasza żaka! Ps. Myślę, że można śmiało powiedzieć, że żak może liczyć na poparcie 8-10 tys mieszkańców. Będąc w Warszawie będzie mógł zdziałać znacznie więcej dla naszej Gminy a tego mieszkańcy oczekują.

abcabc, 11.10.2015 15:47

kolejna inwestycja tej nowej kadencji.taki profesjonalny wóz na pewno się przyda w sytuacjach nadzwyczajnych. oby było ich jak najmniej

starymoher, 11.10.2015 15:32

A co takim cackiem będą gasić w Roczynach? Pewnie tylko pragnienie. PS. Dzisiaj byłem świadkiem kompletnego blamażu JRG Andrychów przy zdarzeniu pod Górnicą .Policja zachowała się profesjonalnie a JRG zrobiło taką siare że wstyd mówić.Może sami to skomentują , bo wiem że śledzą MN.