reklama

Podczas biegu będzie można pomóc ciężko chorym dzieciom [AKTUALIZACJA]

, Wiadomości, 15.10.2015 17:00, (red)
W niedzielę podczas biegu charytatywnego w Andrychowie będzie można pomóc chorej Antosi i Jasiowi, dzieciom z gminy Andrychów. Zobaczcie szczegóły.
Podczas biegu będzie można pomóc ciężko chorym dzieciom [AKTUALIZACJA]

Trzecia edycja Biegu po serce Zbója spod Złotej Górki odbędzie się w niedzielę, 18 października, w centrum Andrychowa. To takie połączenie przyjemnego z pożytecznym. Każdy może pobiegać, a przy okazji wesprzeć dzieci.

 

Oprócz biegu odbędzie się również turniej charytatywny piłki nożnej na stadionie AKS Beskid. W turnieju zagrają najmłodsi - 7-letni piłkarze z okolicznych miast.

 

W tym roku podczas imprezy pieniądze zbierane będą dla 2 dzieci z gminy Andrychów: dla Jasia i Antosi. 

 

Antosia z Sułkowic choruje na złośliwy nowotwór mózgu. Antosi można pomóc poprzez zastosowanie specjalnej czapeczki, której koszt wynosi ok. 16.000 zł, a która nie jest niestety refundowana przez NFZ. Do tego dochodzą jeszcze koszty leków i rehabilitacji.

 

Jaś choruje na mózgowe porażenie dziecięce - postać czterokończynowa. Chlopczyk jest wcześniakiem - urodził się w 30 tygodniu ciaży bliżniaczej. Przeszedł już dwa zabiegi operacyjne. Jest w trakcie stałej rehabilitacji.

 

Jak informuja rodzice, w maju tego roku pojawiła się szansa na całkowite pozbycie się spastyki z organizmu dziecka. Dzięki Rizotomii, która odbędzie się w Szczecinie (operacja na rdzeniu kręgowym) jest szansa na normalne życie Jasia. Po zabiegu wymagana będzie intensywna rehabiltacja, która będzie kosztowna. Dlatego rodzice już teraz gdzie tylko mogą próbują zbierać pieniądze na ten cel.

 

 

Więcej o biegu na: https://www.facebook.com/BiegPoSerceZbojaSpodZlotejGorki?fref=ts

 

W związku z biegiem w niedzielę w centrum Andrychowa trzeba się liczyć z utrudnieniami w ruchu.

 

18 października 2015 r. (niedziela) planuje się utrudnienia w ruchu od godzi. 7.00 do 17.00 na: ul. Legionów, 1 Maja (wyłączony jeden pas ruchu w kierunku ul. Krakowskiej) oraz ul. Rynek. Zajęty będzie również Plac Mickiewicza od strony ul. Legionów. Za utrudnienia organizatorzy przepraszają.

 

Koszulki dla wolontariuszy obsługujących niedzielny bieg ufundowali: mamNewsa.pl oraz sieć sklepów chemiczno-kosmetycznych w Andrychowie MK SZOK.

 

 

Osoby niepełnoletnie chcące wziąć udział w III Biegu po serce Zbója spod Złotej Górki winny zgłosić się do biura zawodów pod opieką rodzica/opiekuna prawnego lub z podpisanym przez niego oświadczeniem o zgodzie na udział dziecka w Biegu po serce … . Oświadczenie do pobrania na stronie andrychow.eu
http://andrychow.eu/nasze-miasto/sport-2/bieg-po-serce-zboja-spod-zlotej-gorki/

 

 

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy