reklama

„Miedziani” złodzieje zatrzymani

, Wiadomości, 15.11.2012 17:30, (red)
Kryminalni zatrzymali złodziei, którzy od kilku tygodni dawali się we znaki mieszkańcom gminy Maków Podhalański.
„Miedziani” złodzieje zatrzymani

Policjanci z Komisariatu Policji w Makowie Podhalańskim mają się czym pochwalić, gdyż na początku tygodnia zatrzymali dwie osoby, które od kilku miesięcy dokonywały włamań i kradzieży na terenie gminy Maków Podhalański.

Są to 41-letni i 33-letni mieszkańcy gminy, na terenie której dopuszczali się działalności przestępczej.- Ich łupem padały głównie przedmioty metalowe i miedziane. Czterech włamań i dwóch kradzieży na przełomie października i listopada 2012r. dopuścili się wspólnie, natomiast 33-latek dwukrotnie działał sam, kiedy to w kwietniu i czerwcu 2012r. w Makowie Podhalańskim z terenu dworca PKP ukradł łączniki miedziane i linki dławikowe na ogólną kwotę 760zł. Razem ze wspólnikiem trzykrotnie włamali się do budynku na terenie punktu skupu złomu w Juszczynie, skąd skradli różne przedmioty oraz przepaloną miedź i mosiądz na ogólną kwotę strat 1510zł – informuje nas Anna Gąsiorek-Rezler, rzecznik KPP Sucha Beskidzka

Złodzieje włamali się też do niezamieszkałego budynku w Juszczynie skąd wynieśli miedziane rurki CO, które odpiłowali ze ściany, powodując straty w wysokości 5000 zł.

Poza tym jeszcze dwukrotnie wspólnie pojawili się w październiku w hali produkcyjnej w Białce, gdzie weszli przez niezabezpieczone okno i wynieśli śruby, kable i wtyczki na kwotę 560zł.

Obaj złodzieje byli już karani za tego typu przestępstwa, grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.


źródło: KPP Sucha Beskidzka, foto: Archiwum

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy