reklama

Akcja ratunkowa na Babiej Górze

, Wiadomości, 10.02.2015 13:40, (red)
Kolejna już w ostatnich tygodniach akcja ratunkowa na Babiej Górze. Goprowcy szukają dwóch turystów.
Akcja ratunkowa na Babiej Górze

 

Akcja ratunkowa na Babiej Górze
Kolejna już w ostatnich tygodniach akcja ratunkowa na Babiej Górze. Goprowcy szukają dwóch turystów.
Jak informuje Radio Kraków, ratownicy GOPR otrzymali zgłoszenie o dwóch mężczyznach, którzy wyszli we wtorek rano z Przełęczy Krowiarki. Zaginęli w okolicach szczytu babiej Góry.
Do akcji ruszyli już goprowcy.
Po ostatnich opadach śniegu warunki w górach są wyjątkowo trudne. Obowiązuje lawinowa „trójka”. Szlaki miejscami są bardzo oblodzone i śliskie.

Jak informuje Radio Kraków, ratownicy GOPR otrzymali zgłoszenie o dwóch mężczyznach, którzy we wtorek rano wyszli z Przełęczy Krowiarki. Zaginęli w okolicach szczytu Babiej Góry.

 

Do akcji ruszyli goprowcy. Zlokalizowali już zaginionych turystów, którzy są mocno wychłodzeni, ale ich życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo.

 

Po ostatnich opadach śniegu warunki w górach są wyjątkowo trudne. Obowiązuje lawinowa „trójka”, miejscami leży ponad metr śniegu. Szlaki miejscami są bardzo oblodzone i śliskie. Na dodatek wieje silny wiatr.

 

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy