Zwycięstwo na szczycie przy pełnych trybunach

Sport, Wiadomości, 19.11.2011 19:30, (red)
Siatkówka znowu modna w Andrychowie. Kilkuset kibiców oglądało mecz na szczycie w III lidze panów, w którym MKS Andrychów pokonał 3-2 drużynę z Olkusza.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

SPONSOREM SERWISU SPORTOWEGO JEST INTERNETOWY SKLEP SPORTOWY:

Dawno już takiej frekwencji nie było na trybunach hali przy ul. 1 Maja w Andrychowie. Nic dziwnego – kolejne zwycięstwa siatkarzy MKS, darmowe wejścia na mecze, budują na nowo siatkarską atmosferę w Andrychowie.

W sobotę (19.11) był też dodatkowy mobilizacyjny element – liderujący w III lidze MKS Andrychów podejmował wicelidera z Olkusza. Obie drużyny wygrały siedem wcześniejszych spotkań i w tym sezonie to prawdopodobnie pomiędzy nimi rozstrzygnięta zostanie walka o mistrzostwo małopolskiej III ligi.

Mecz był bardzo zacięty. Andrychowianie wygrali pierwszego seta, ale przegrali dwa kolejne. W czwartym secie przy stanie 6-2 dla Olkusza można było zwątpić, czy andrychowianie coś jeszcze w tym meczu zdziałają. A jednak! Kiedy na zagrywce stanął doświadczony Łukasz Fijałek gospodarze zaczęli seryjnie zdobywać punkty. Wkrótce wyszli na prowadzenie 14-11 i za chwilę przypieczętowali zwycięstwo w tym secie.

O losach meczu rozstrzygnął tie-break. Andrychowianie poszli za ciosem i go pewnie wygrali.

Siatkarze MKS Andrychów pozostają liderem III ligi. Mają 23 pkt - o jeden więcej niż Olkusz. Jak tak dalej pójdzie, działacze MKS będą musieli na nowo dostawić dodatkową małą trybunę – naprzeciwko głównej. Kibice dopisują, a miejscowi siatkarze póki co ich nie zawodzą i są na dobrej drodze, aby po tym sezonie powrócić na szczebel ogólnopolski – do II ligi.

MKS Andrychów – LKS Kłos Olkusz 3-2 (25-22, 28-30, 13-25, 25-22, 15-9)

Skład MKS Andrychów: Fijałek, Polak, Gołuszka,Wołek, Gawina, Guzdek oraz Rusinek,  Kuźma, Marek, Hojny, Kolonko.

skoczek238, 09.12.2011 15:27

yeti1, 21.11.2011 10:26

przydałaby się nowa hala z dużymi trybunami w Andrychowie bo jak widać jest taka potrzeba. Może władze zainteresują się tym tematem na poważnie a nie tylko obietnice