reklama

Zuzia Piekarczyk najlepszą tenisistką stołową w Polsce!

, Sport, Wiadomości, 13.05.2021 08:20, INFORMACJA PRASOWA
Rośnie tenisowy talent.
Zuzia Piekarczyk najlepszą tenisistką stołową w Polsce!

W dniach 7-9 maja na obiektach krakowskiej Bronowianki rozegrano Grand-Prix Polski żaków w tenisie stołowym. W zawodach udział wzięło 215 zawodników z całej Polski, którzy wcześniej przeszli eliminacje wojewódzkie. Zawody zakończyły się dużym sukcesem uczennicy ZSS w Inwałdzie Zuzanny Piekarczyk, która na co dzień reprezentuje klub sportowy MKS SKAWA Wadowice.

Zuzia najpierw wygrała fazę grupową, zwyciężając trzy mecze bez straty seta. Podobnie było w 1/8 finału oraz w ćwierćfinale, gdzie pojedynki kończyła pewnie w stosunku3:0. W półfinale po bardzo dobrym meczu zwyciężyła 3:1 z Aleksandrą Makar ( NURT Przemyśl). Finał z Wanessą Kulczycką to prawdziwy horror.

Zawodniczka z Gorzowa Wielkopolskiego prowadziła już 2:0 w setach, jednak Zuzia pokazała sportowy charakter i odwróciła losy meczu zwyciężając 3:2, zostając tym samym tryumfatorką Grand-Prix Polski. Zuzia od 6 lat trenuje tenis stołowy i jest to jeden z największych sukcesów, który osiągnęła.

Przed zawodniczką Skawy Wadowice w tym sezonie jeszcze kilka bardzo ważnych zawodów: Mistrzostwa Polski młodzików (14-16.05 Dębica), Mistrzostwa Polski żaków (28-30.05 Ostróda), ogólnopolski turniej Pingla-Cup (12-13.06 Grodzisk Mazowiecki).

W zawodach tych Zuzia zagra zarówno w singlu jak i w grze podwójnej, w której wystąpi wspólnie z zawodniczką MRKS Gdańsk Julią Czaja.

zuzanna piekarczyk

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy

reklama
reklama
pełne wyniki i terminarz ›
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama