reklama

Zawodnik z Andrychowa jedzie na Mistrzostwa Europy!

Sport, Wiadomości, 17.07.2023 19:00, red
Maksymilian Łysoń to prawdziwy siatkarski talent.
Zawodnik z Andrychowa jedzie na Mistrzostwa Europy!

19 lipca w Podgoricy (Czarnogóra) rozpoczną się siatkarskie Mistrzostwa Europy U17 chłopców. Polski Związek Piłki Siatkowej informuje, że w kadrze reprezentacji Polski na ME jest Maksymilian Łysoń, wychowanek MKS Andrychów, dla którego gra w biało-czerwonych barwach bynajmniej nie będzie debiutem.

Andrychowianin grał już m.in. w grudniowych Mistrzostwa Europy Wschodniej (EEVZA), które rozegrane zostały w Gruzji i Polacy je wygrali.

W Podgoricy Polska zagra w grupie II z Włochami, Czechami, Francją, Serbią, Finlandią, Holandią i Hiszpanią.

Obecnie Maksymilian Łysoń uczy się i trenuje w Rzeszowie. Przed nim, wydaje się, wielka sportowa przyszłość.

- Znakomity zawodnik i to pod względem umiejętności, jak i warunków fizycznych. Jego wielkim atutem jest lewa ręka. Ma wzrost, ok. 195 cm, jest niesamowicie sprawny fizycznie i wszechstronny. W MKS grał jako rozgrywający i atakujący, ma ogromny talent w ataku. Na tej pozycji gra w reprezentacji – mówił nam dumny ze swojego wychowanka trener Henryk Włodarczyk z MKS Andrychów.

foto: MKS Andrychów

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy

reklama
reklama
pełne wyniki i terminarz ›
reklama
reklama