reklama

Jest węgiel? I w jakiej cenie? Sprawdzamy sytuację na składach

Gospodarka, Wiadomości, 17.07.2023 17:10, red
Lato w pełni, ale niektórzy już myślą o nadchodzącej zimie i zakupach węgla. W jakiej cenie jest w tym roku?
Jest węgiel? I w jakiej cenie? Sprawdzamy sytuację na składach

Jak ceny węgla przedstawiają się w tym roku? Sprawdziliśmy na składach węglowych. Okazuje się, że jest taniej niż rok temu o tej porze, ale...

Większość składów węglowych w Andrychowie i okolicach ma w ofercie tylko węgiel z Kazachstanu. Cena -1650 zł - 1750 zł za tonę. - Nie mamy możliwości zakupu polskiego węgla i wprowadzenia go do oferty. Tylko zagraniczny - usłyszeliśmy w jednym ze składów w gminie Andrychów.

Jeden ze składów w Kętach ofertuje polski węgiel w cenie 2200 zł za tonę. A poza tym ten w Kazachstanu za 1640 zł.

Węgiel z polskich kopalń dostępny jest w sklepie internetowym Polskiej Grupy Górniczej. Ceny zaczynają się od 1100 zł/tona - w zależności od kopalni. Do tego trzeba doliczyć koszty transportu.

Na nadchodzącą zimę rząd nie przewiduje dopłat do węgla i możliwości zakupu go w preferencyjnych, niższych niż rynkowe cenach.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Koniczynka, 17.07.2023 16:44

Wszystko wraca do normalności. Cukier 3.90. masło 3.50, olej 5.40, jajka po 70 gr, margaryna 2.50. kajzerki po 33gr. Bum wojny i zmowa cenowa znika. A w Andrychowie najdroższym sklepem jest żabka, potem wizan i na trzecim miejscu społem. Więc unikać tych sklepów szerokim łukiem. Chociaż nie da się ukryć że najlepszy chleb jest w społem. Tylko coś z nim zrobili bo w trzecim dniu pleśnieje!!!!! Chleby w marketach po 2.50 to trucizna!!!!!!!