reklama

Zawodniczki z gmin Andrychów i Wadowice z brązowym medalem Mistrzostw Polski [FOTO]

Sport, Wiadomości, 16.01.2024 11:07, INFORMACJA PRASOWA
W barwach bielskiego Rekordu zagrały dziewczyny z gminy Andrychów: Maja Becker (bramkarka) i Maria Płonka oraz gminy Wadowice: Lena Romanowska.
Zawodniczki z gmin Andrychów i Wadowice z brązowym medalem Mistrzostw Polski [FOTO]

W dniach 12-14 stycznia w Sosnowcu odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski Futsalu U-17. Brązowy medal zdobyły zawodniczki z BTS Rekord Bielsko – Biała, w barwach których zagrały dziewczyny z gminy Andrychów: Maja Becker (bramkarka) i Maria Płonka oraz gminy Wadowice: Lena Romanowska.


W fazie grupowej wygrały wszystkie mecze.

Rekord Bielsko- Biała – LUKS A. J. Szczerców (5:3),

Rekord Bielsko- Biała – Sparta Miejska Górka (7:1), MVP meczu otrzymała Lena Romanowska.

Rekord Bielsko- Biała – Staszkówka Jelna (2:0)

W ćwierćfinale zawodniczki Rekordu spotkały się z UKS SMS Łódź wygrywając 3:0.

W półfinale dziewczyny zagrały z Tęczą Bydgoszcz, gdzie niestety po ciężkiej walce, przegrały wynikiem 0:1.

W meczu o 3 miejsce dziewczyny grały z Pogonią Tczew wygrywając 4:1.

Maja swoją przygodę rozpoczynała w Football Academy Beskid Andrychów, Marysia LKS „Znicz” Sułkowice Bolęcina, a Lena KS Skawa Wadowice.

Zawodniczki osiągają również sukcesy na trawie. W barwach Rekordu na co dzień grają w Śląskiej Lidze Juniorek U-16 i Centralnej Lidze Juniorek U-18 (Maja, Marysia). W „16” obecnie zajmują 1 miejsce w tabeli, a w „18” są na 6 miejscu.

Maja Becker miała również swój debiut w Ekstralidze Futsalu, gdzie miała przyjemność grać z najlepszymi zawodniczkami w Polsce. Zarówno Marysia jak i Lena mogą uczyć się od najlepszych zawodniczek w Rekordzie, ponieważ mają możliwość trenowania z pierwszą drużyną, która gra w Ekstralidze.

Warto dodać, że Maja Becker i Maria Płonka są z rocznika 2008, a Lena Romanowska jest rocznikiem 2009, a grają przeciwko starszym rywalkom. Do tego dziewczyny ciężko pracują na te sukcesy. Łączą ze sobą szkołę, treningi i mecze. Obecnie wszystkie są uczennicami SMS Rekord Bielsko- Biała.

Maria Płonka zawodniczka z nr 20

Maja Becker zawodniczka z nr 12

Lena Romanowska zawodniczka z nr 15
źródło: informacja prasowa, foto: Śląski Związek Piłki Nożnej

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy

reklama
reklama
pełne wyniki i terminarz ›
reklama
reklama
reklama
reklama