reklama

Wypocznij i zadbaj o zdrowie w górskim klimacie

, Sport, Wiadomości, 11.02.2020 11:00, Materiał Partnera
Góry są nie tylko świetnym miejscem na urlop, ale też dobrze sprawdzają się, kiedy chcemy poprawić stan naszego zdrowia. Każda pora roku jest dobra, aby skorzystać z wyjątkowego klimatu oraz czystego powietrza, które mają zbawienny wpływ na nasze samopoczucie. Turnus rehabilitacyjny np. w Zakopanem jest jedną z opcji, aby wypocząć i zadbać o siebie.
Wypocznij i zadbaj o zdrowie w górskim klimacie

Turnusy rehabilitacyjne dla każdego

Nie jest tak, że z turnusów rehabilitacyjnych mogą korzystać wyłącznie osoby mocno schorowane. Są one idealne również dla sportowców, którzy chcą szybciej wrócić do formy po urazach, dla osób niepełnosprawnych i tych, które chcą poprawić komfort codziennego życia. Ci drudzy mogą starać się o dofinansowanie PFRON, dzięki czemu koszt takiego wyjazdu będzie znacząco niższy. Tak naprawdę każdy może się tam wybrać, aby poprawić swoje zdrowie. Nie da się jednak ukryć, że najchętniej korzystają z tego rodzaju wyjazdów osoby starsze. Turnusy rehabilitacyjne dla seniorów nie tylko dbają o ich zdrowie, ale również o samopoczucie.

Zdarza się, że nestorzy są pozostawieni sami sobie. Zamknięci w czterech ścianach tracą radość z życia, a dzięki wyjazdowi w góry mogą ją odzyskać. Poznawanie nowych osób świetnie wpływa na ciało oraz umysł. Poza szeregiem zabiegów mogą również skorzystać z atrakcji, które są w ofercie oraz zobaczyć jeden z najpiękniejszych zakątków Polski.

Jak wyglądają turnusy rehabilitacyjne?

Jednym z miejsc, które organizuje turnusy rehabilitacyjne dla seniorów jest zakopiańska Willa Widokowa Wojnar. Można tam znaleźć wiele atrakcji oraz udogodnień. W trakcie pobytu goście zostają zakwaterowani w komfortowych pokojach z pełnym węzłem sanitarnym. Ponadto do ich dyspozycji jest telewizor, mają też dostęp do bezprzewodowego internetu. Do tego dochodzi pełne wyżywienie. Dieta może być dostosowana do zaleceń lekarza, ale też do osobistych preferencji.

Podczas turnusu odbywa się zalecona rehabilitacja, ale można również skorzystać z szeregu innych zajęć oferowanych w Willi. Do wyboru są fitness, poranna gimnastyka czy muzykoterapia. Natomiast po ćwiczeniach można oddać się zwiedzaniu okolicy z nowopoznanymi ludźmi. Pełni energii seniorzy mają możliwość zobaczenia Zakopanego oraz jego najbliższych okolic. Mogą to robić sami albo skorzystać z wycieczek przygotowanych przez organizatora.

Atrakcji jest naprawdę wiele i każdy znajdzie coś dla siebie. Nikt nie zostanie wykluczony. W końcu turnus rehabilitacyjny ma sprawić, że seniorzy poczują drugą młodość.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Brak komentarzy

reklama
reklama
pełne wyniki i terminarz ›
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama