reklama

Wstydliwa wizytówka Andrychowa. Coraz bardziej się sypie [FOTO]

Sport, MAGAZYN, Wiadomości, 29.01.2024 18:40, red, foto: WB
Stan hali sportowej przy ulicy 1 Maja w Andrychowie woła o pomstę do nieba.
Wstydliwa wizytówka Andrychowa. Coraz bardziej się sypie [FOTO]
Od wielu lat w Andrychowie można usłyszeć o potrzebie budowy nowej hali sportowej. Takiej porządnej, wielofunkcyjnej, z trybunami na kilkaset osób. Póki co ta sprawa pozostaje w sferze planów i obietnic, a stan hali przy ulicy 1 Maja w Andrychowie woła o pomstę do nieba, co widać na zdjęciach.

Pękające tynki, przeciekający dach, odpadające płytki, dziury w ścianach. Ta hala pełni obecnie wątpliwą wizytówkę Andrychowa dla drużyn spoza Andrychowa, które przyjeżdżają tutaj rozgrywać mecze siatkarskie.


Nowa hala kiedyś powstanie? W ostatnich latach coś się działo w tym temacie, ale do budowy jeszcze daleka droga.

Określono lokalizację nowej hali – ma powstać przy ulicy Dąbrowskiego w Andrychowie, gdzie obecnie znajduje się boisko piłkarskie. Gmina wydała ponad pół mln zł na dokumentację obiektu. Teoretycznie można budować, tyle że na taką inwestycję potrzeba co najmniej kilkanaście mln zł, a pieniędzy nie ma.

- Nie ma żadnej możliwości, nie ma nawet takiego pomysłu, żeby w tej kadencji rozpocząć realizację budowy hali widowiskowo-sportowej, mimo że ona jest oczekiwana przez wiele środowisk sportowych. To jest zupełnie nierealne. To będzie realne jedynie w sytuacji, gdy uda się pozyskać się przynajmniej 70-80 procent dofinansowania z budżetu centralnego, ewentualnie ze środków unijnych. Czy będzie taka możliwość? Nie wiem, ponieważ nie wiemy jeszcze, jakie priorytety znajdą się w perspektywie unijnej na następne lata – mówił Mirosław Wasztyl, a było to we wrześniu 2022 roku.

foto: WB

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Obserwator, 29.01.2024 21:40

Centrum miasta wygląda jak za komuny, ale ważne że Żak strzelił sobie nikomu nie potrzebny drugi staw w Andrychowie za skromne + 20 milionów z asfaltem w lesie w gratisie, a pełno dróg jest do remontu.

Zibi33, 29.01.2024 19:17

Oj tam oj tam hala była śliczna na wizualizacjach nawet ktoś sobie zarobił na tym powinno wystarczyć teraz sport wirtualnie młodzież uprawia. Żak na tak i jego przyjaciele emeryci

Koniczynka, 29.01.2024 19:16

A co to za różnica, czy gmina będzie miała zadłużenie sto czy sto dwadzieścia milionów złotych. Jak szaleć to na całego. Duda dwa razy ułaskawił tych samych przestępców i jest ok. Burmistrzu popatrz jak wygląda parking przed szkołą podstawową nr 5 w Andrychowie!!!!!! Ogrodzenie liczy ponad czterdzieści lat... Obudź się chłopie. A radni Kobielus i Rajda kompletnie nic nie zrobili w tej sprawie. Hala też zaraz sama się zawali.

zużyty zdzisek, 29.01.2024 19:16

Generalnie wszystko się zgadza. Wszystko w tej gminie się sypie. Tylko nie piasek na śliskie drogi. Przed wyborami jaśnie pan T.W Zdzisław obieca po raz trzeci budowę Hali sportowej. Teraz już na pewno. Myślę jednak, że tutaj chodzi o to aby siatkówka w Andrychowie padła. Nie po to zainwestowano w Staw Anteckiego. Teraz dyscypliną wiodącą będzie kajakarstwo na tymże stawie. A po co burmistrz kupił skuter śnieżny? Drugą dyscypliną wiodącą będą podobno sporty motorowe. Już kupiono w urzędzie przystawkę do skutera i tera będzie można nim szaleć po zalewie za 20 melonów. Oj Zdzisek, Zdzisek.

reklama
reklama
pełne wyniki i terminarz ›
reklama
reklama
reklama
reklama