reklama

Wadowice przywitały kolarzy z Tour de Pologne [FOTO]

, Sport, Wiadomości, 04.08.2018 18:30, WB
Tour de Pologne to największa i najbardziej prestiżowa cyklicznie organizowana impreza sportowa w Polsce.
Wadowice przywitały kolarzy z Tour de Pologne [FOTO]

Nasz narodowy wyścig kolarski posiada wieloletnią i niezwykle bogatą tradycję. W tym roku wyścig ma szczególny wymiar ponieważ świętujemy 100-lecie Niepodległości i z tej okazji organizatorzy zachęcają kibiców do założenia biało-czerwonych strojów i zabrania flag w barwach narodowych.

75 Tour de Pologne rozpoczął się w sobotę (04.08.) od I etapu Kraków – Kraków.

W Wadowicach trasa wyścigu przebiegła ul. Konstytucji 3-go Maja – Lwowską – Plac Jana Pawła II – Mickiewicza – Batorego - Sikorskiego – Wojska Polskiego kierując się dalej drogą krajową nr 28 przez miejscowość Tomice.

Następnie trasa wyścigu prowadziła drogą powiatową nr 1768 przez miejscowość Witanowice, po czym skręciła w lewo w drogę powiatową nr 1769K przez miejscowości Woźniki – Bachowice (premia górska) – Spytkowice, gdzie wyjechała na drogę krajową nr 44 przez miejscowość Ryczów, a następnie drogą powiatową nr 1772K w kierunku powiatu krakowskiego i miejscowości Rusocice.

Około 17:30 kolarze przemknęli przez wadowicki rynek. Zobaczcie jak było.


IV ETAP przez powiat oświęcimski - 7 sierpnia (wtorek)
W trakcie czwartego etapu wyścigu kolarze przejadą przez Kęty Podlesie. Kolarzy zobaczymy około 13:30 na ulicach Kolbego, Partyzantów oraz Szkotnia.


V ETAP przez powiat suski – 8 sierpnia (środa)
W powiecie suskim wyścig przejeżdża przez gminy Budzów, Zembrzyce i Stryszawa. W związku z tym w godzinach od ok. 13:15 do ok. 15 organizator przewiduje duże utrudnienia w ruchu drogowym na w/w odcinku. Przewidziano całkowite zamknięcie ruchu drogowego na ok. 30 min. przed przejazdem peletonu wyścigu.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy

reklama
reklama
pełne wyniki i terminarz ›
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama