reklama

Skandal podczas meczu V ligi

, Sport, Wiadomości, 29.09.2020 17:17, PG
Zawodniczka, która ograła przeciwniczki, została ukarana za zbyt młody wiek.
Skandal podczas meczu V ligi

W niedzielę (20.09.) podczas meczu V ligi kobiet małopolski zachodniej, zdaniem niektórych, doszło do niemałego skandalu. Drużyna Wisły Brzeźnica podjęła na sowim stadionie drużynę KS "Filkówka" Barwałd Średni.

Mecz 8:3 wygrał zespół z Barwałdu. Gospodarze zagrali pierwszą połowę dziesięcioosobowym składzie, a drugą, po kontuzji jednej z zawodniczek, w dziewiątkę. Z kolei w drużynie gości znalazła się niespełna 15 - letnia zawodniczka – Amelia, zdaniem działaczy Wisły Brzeźnica – nieuprawniona do gry, gdyż zabrakło jej kilka dni do 15 urodzin, a w seniorkach mogą grać tylko dziewczęta, które ukończyły 15 rok życia. Mecz ten nazywają „skandalem”.

Amelia [na zdjęciu] jest bardzo utalentowaną zawodniczką i ma szansę grać w najlepszych zespołach w Polsce i na świecie.

Ten mecz jednak ostatecznie został uznany za walkower z wygraną 3:0 dla Wisły Brzeźnica.


Stanowisko Wisły Brzeźnica:

Mecz gramy w bardzo dużym osłabieniu pierwszą połowę w 10 a drugą po kontuzji debiutującej Małgorzaty Biesiady w 9. Mecz ułożył się nam bardzo dobrze po golu Urszuli Kowal prowadzimy 1-0 a w drugiej połowie grając w dziewiątkę Małgorzata Kołodziejska strzela dwa kolejne gole po przepięknych przebojowych akcjach, po których ręce same składały się do oklasków, ale WIELKIE BRAWA należą cię całej drużynie która wystąpiła w składzie:

Skład - Becker Krystyna, Biesiada Małgorzata, Górecka Anna, Kołodziejska Małgorzata, Kowal Urszula, Nędzka Wiktoria, Pawlik Iwona, Smęder Jadwiga, Sternalska Karolina, Stypuła Dagmara.

Mecz kończy się WIELKIM SKANDALEM filówka barwałd wystawiła zawodniczkę, która absolutnie nie miała prawa grać ale wzmocniła drużynę by NAS ograć - NIE UDAŁO SIĘ filówce barwałd PRAWDA WYSZŁA NA JAW - MEGA SKANDAL - WALKOWER 3-0


Stanowisko Filkówki Barwałd

Do nietypowej sytuacji doszło w spotkaniu V ligi kobiet, gdzie niemal 15-letnia dziewczyna, uprawniona do gry w zespole, prawie w pojedynkę wygrała mecz dla swojego zespołu, pokonując drużynę lidera ligi na ich obiekcie w stosunku 8:3.

Co ciekawe, drużyna przeciwniczek obfitowała w doświadczone zawodniczki z pierwszo- i drugoligową przeszłością, a nawet reprezentantki kraju w futsalu. Kim jest ta dziewczyna grająca niczym długowłosy Kapitan Tsubasa z popularnej kreskówki?

To na co dzień skromna 14-letnia uczennica z Mucharza, której wielką pasją jest piłka nożna.

Od wielu lat gra w klubach z dziewczynami i chłopcami kopiąc piłkę. Gdy nadszedł moment, w którym udanie zadebiutowała w seniorskiej piłce kobiet okazało się, że brak kilkudziesięciu dni do jej piętnastych urodzin, jest wielkim problemem i mimo początkowej zgody PPN w Wadowicach, nie może zagrać w żadnej lidze kobiecej w tej rundzie.

Dodatkowo jej drużyna została ukarana walkowerem po donosie telefonicznym przedstawiciela drużyny przeciwnej, bo na Seniorki jest za młoda, na Trampkarki jest za stara.

Dziewczyna w tym momencie niemal rzuciła buty w kąt i czuła się jak ktoś, komu odebrano wielkie marzenie, a przede wszystkim pasję.

Jednak PPN w Wadowicach widząc umiejętności dziewczyny i jej wielką wolę walki oraz zaangażowanie w dotychczasowych rozgrywkach (m.in. zdobyła mistrzostwo futsalu seniorek i wicemistrzostwo 4 ligi ze swoim poprzednim klubem) postanowił nie karać jej za "niewłaściwy PESEL" i pozwolił jej kontynuować rytm meczowy w lokalnej lidze juniorów z chłopcami.

Wprawdzie debiutancki mecz zakończył się porażką jej drużyny, jednak Amelia, bo tak ma na imię bohaterka naszego artykułu, pięknym strzałem z wolnego niemal pokonała bramkarza przeciwników, a dokładniej- asystowała przy bramce honorowej dla swojej drużyny. W opinii trenerów oglądających mecz, można ją uznać za MVP tego spotkania. W tym momencie pada pytanie dlaczego taka uzdolniona sportowo dziewczyna, sprawna fizycznie, nie może grać z koleżankami z drużyny w której trenowała wiele miesięcy? Może warto ją sprawdzić w kadrze wojewódzkiej czy Polski dla jej rocznika, jeżeli tak się jej rywale w kobiecej piłce obawiają...


Stanowisko Podokręg Piłki Nożnej Wadowice:

„Komisja Gier Podokręgu Piłki Nożnej, rozpoznając na posiedzeniu w dniu 25 września 2020 roku, po analizie sprawozdań sędziów spotkań, postanowiła: 1. Rozegrane zawody Wisła Brzeźnica – Filkówka Barwałd (20.09.2020 r.) w klasa IV Liga Kobiet zostały zweryfikowane jako walkower 3-0 ( wynik na boisku 3 : 8 ) na korzyść drużyny Wisła Brzeźnica bowiem drużyna Filkówka Barwałd wystawiła do gry zawodniczkę, która nie ma ukończonych 15 lat – przyjęto pismo wyjaśniające klubu. Podstawa prawna: Regulamin Rozgrywek V liga Kobiet Małopolskiego Związku Piłki Nożnej na sezon 2020/2021 par. 5 pkt. 5”

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy

reklama
reklama
pełne wyniki i terminarz ›
reklama
reklama
reklama