Pijani rodzice opiekowali się malutkim dzieckiem

, Na sygnale, Wiadomości, 28.09.2020 17:45,
Ojciec miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie, a matka prawie 2 promile.
Pijani rodzice opiekowali się malutkim dzieckiem
Jak informuje policja, w sobotę (26.09) o godzinie 17:20 dyżurny z Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej przyjął zgłoszenie od kuratora sądowego o pijanych rodzicach „opiekujących się” kilkumiesięcznym dzieckiem. Policjanci po przyjeździe pod wskazany adres zastali kuratora sądowego oraz asystenta rodziny, którzy podczas wizyty zastali pijanych rodziców i ich malutką córeczkę.


32-letnia matka dziewczynki po przebadaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu miała prawie 2 promile, a 38-letni ojciec ponad 2,5 promila. Obydwoje rodzice zostali zatrzymani.

Dziewczynkę przewieziono do Szpitala Rejonowego w Suchej Beskidzkiej gdzie pozostała do czasu decyzji Sądu. Kiedy oboje już wytrzeźwieli, do sprawy włączyli się policjanci z zespołu kryminalnego. Matka i ojciec w poniedziałek usłyszeli zarzut narażenia dziecka na niebezpieczeństwo utraty zdrowia, a nawet życia, za co grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

Decyzją Sądu Rejonowego Wydział Rodzinny i Nieletnich kilkumiesięczna dziewczynka trafiła do pogotowia opiekuńczego.

źródło: KPP Sucha Beskidzka

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy