Nowe autobusy dojadą do Kęt i Andrychowa

, Gospodarka, Wiadomości, 28.09.2020 09:17, INFORMACJA PRASOWA
Jedną z nowości będzie uruchomienie bezpośredniej linii Bielsko-Biała – Andrychów,
Nowe autobusy dojadą do Kęt i Andrychowa
W piątek (25.09) w siedzibie PKS/Komunikacji Beskidzkiej odbyło się uroczyste podpisanie porozumienia pomiędzy Beskidzkim Związkiem Powiatowo Gminnym, Gminą Kęty, Gminą Porąbka, PKS w Bielsku-Białej oraz Międzygminnym Zakładem Komunikacyjnym Kęty.


W wyniku zawartego porozumienia „Komunikacja Beskidzka” będzie realizowała publiczny transport zbiorowy na liniach komunikacyjnych obsługiwanych dotychczas przez MZK Kęty. Oznacza to, że oficjalnie od 1 stycznia 2021 roku autobusy bielskiego przewoźnika będą kursowały nie tylko w gminie Kęty, ale dojadą również do pobliskiego Andrychowa i Osieka otwierając się tym samym na subregion południowy województwa małopolskiego.

Jak zapewniają władze samorządowe gminy Kęty zmiany zostaną przeprowadzone w sposób płynny i komfortowy. Pozostaną stare i sprawdzone linie, które będą obsługiwane m.in. przez nowe, ekologiczne Solarisy Urbino 12 CNG, jakie w ostatnim czasie zakupiła „Komunikacja Beskidzka”.

Jedną z nowości będzie uruchomienie bezpośredniej linii Bielsko-Biała – Andrychów, o którą od dłuższego czasu zabiegali mieszkańcy, a także przedstawiciele władz samorządowych różnego szczebla zarówno z części województwa śląskiego jak i małopolskiego.

W uroczystym podpisaniu porozumienia udział wzięli: Przewodniczący BZPG – Radosław Ostałkiewicz, Wiceprzewodniczący BZPG – Artur Beniowski, Burmistrz Miasta Kęty – Krzysztof Klęczar, Wiceburmistrz – Marcin Śliwa, Wójt Gminy Porąbka – Paweł Zemanek, Prezes MZK Kęty – Monika Rus oraz Wiceprezes PKS/Komunikacji Beskidzkiej – Paweł Sadza.źródło: UG Porąbka i Komunikacjabeskidzka.pl

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

kyfy, 28.09.2020 19:08

Przypomnienie: Andrychów wychodzi z MZK Kęty. Za 20 tys. zł. MAMNEWSA.PL - Opublikowano: 12.10.2018 11:29:00 Po wielu latach negocjacji w końcu jest porozumienie. Jak informuje portal mamNewsa.pl - w czwartek (11.10.) podczas nadzwyczajnej i ostatniej już sesji Rady Miejskiej w Andrychowie w tej kadencji, radni podjęli uchwałę o zbyciu udziałów w spółce MZK, które zakupi gmina Kęty za 20 tys. zł. Za grosze sprzedane udziały w MZK . Ale sukces. Brawo.

kyfy, 28.09.2020 18:50

Widzę mały że jesteś lepiej zorientowany niż ten kto pisał ten artykuł. ,,Burmistrz upowaznił Burmistrza Ket do podpisania porozumienia z komunikacja Beskidzka o utrzymaniu tych linii i przedluzenie ich z Andrychowa do Bielska."

kyfy, 28.09.2020 18:47

Widzę mały że jesteś lepiej zorientowany niż ten kto pisał ten artykuł. ,,Burmistrz upowaznił Burmistrza Ket do podpisania porozumienia z komunikacja Beskidzka o utrzymaniu tych linii i przedluzenie ich z Andrychowa do Bielska."

beskidmaly, 28.09.2020 16:59

Burnistrz Andrychowa zorganizowal komunikacje miejska po gminie Andrychow bo to jest zadanie wlasne gminy. Gmina Andrychow chciala utrzymac linie Andrychow -Kety przez Bulowice i Roczyny , wiec Burmistrz upowaznił Burmistrza Ket do podpisania porozumienia z komunikacja Beskidzka o utrzymaniu tych linii i przedluzenie ich z Andrychowa do Bielska, a gminne autobusy beda nadal hulac po liniach gminnych.Brawo burmistrze brawo!

kyfy, 28.09.2020 15:03

A gdzie burmistrz Andrychowa?

Izik, 28.09.2020 11:48

@polen 2003. Bredzisz dyletancie. Zupełnie nie masz wiedzy w temacie.

polen2003, 28.09.2020 10:19

I naszym bajkowym panom znów zabrano następne linie! Od 1 stycznia 2020 r. kursuje autobusik na Kocierz z tego co pamiętam to odjeżdża z dworca co godzinę. Proszę się pospieszyć bo jak wystąpicie z wnioskiem na linię do Wadowic czy Wieprza to już będzie tam kursowała komunikacja Beskidzka. W gadce jeden gość jest dobry, siedział co drugi dzień w Kętach i przekonywał do dokupienia udziałów i jak się chwalił, że cel został osiągnięty. A teraz gmina Kęty będzie musiała przejść komunikację Andrychowska.