reklama

Nowy skatepark już otwarty [FOTO]

Sport, MAGAZYN, Wiadomości, 30.05.2023 15:26,
We wtorek nowa inwestycja została oficjalnie przekazana do użytku.
Nowy skatepark już otwarty [FOTO]
W centrum Stryszowa (powiat wadowicki) otwarto we wtorek (30.05) nowy skatapark i tor BMX, skatepark, ścianka wspinaczkowa, siłownia plenerowa i bieżnia ze skocznią do skoku w dal.

Uroczyste otwarcie skateparku zorganizowane zostało w ramach projektu „Skateboarding Day w gminie Stryszów”. W programie wydarzenia znalazły się pokazy skateboardingu w wykonaniu zespołu skate’owców ze Stowarzyszenia Cool Team z Krakowa. Na najmłodszych czekały także warsztaty jazdy na deskorolce oraz minizawody z nagrodami.

Całkowita wartość inwestycji wyniosła 3 175 166 zł. Powstały skatepark ma powierzchnię 500 m2. Na realizację inwestycji gmina Stryszów pozyskała środki z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

To nowe miejsce powstało po konsultacjach z mieszkańcami. Do konsultacji zaproszono i zaangażowano również dzieci oraz młodzież. We wtorkowym oficjalnym otwarciu wziął udział m.in. wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

– Głos mieszkańców jest najważniejszy. Uważnie słuchamy ich potrzeb i staramy się sprostać wyrażanym przez nich oczekiwaniom. Dzięki wsparciu z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych gmina Stryszów wzbogaciła swoją ofertę rekreacyjną m.in. o skatepark, o który tak zabiegali najmłodsi. To również ważny krok w stronę aktywizacji młodzieży i zachęcania do większego ruchu. Gratuluję Państwu tej ważnej dla gminy inwestycji – mówił wojewoda małopolski Łukasz Kmita.W otoczeniu skateparku realizowane są kolejne inwestycje zwiększające funkcjonalność obiektu, w tym finansowane z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych oraz Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych. Powstaje boisko sportowe ze sztuczną nawierzchnią wraz z oświetleniem i monitoringiem, tężnia solankowa, fontanna, kino plenerowe, kort tenisowy, boisko do siatkówki plażowej oraz altana grillowa.

– Modernizacja i utworzenie tego obiektu stworzyło mieszkańcom gminy ofertę aktywnego wypoczynku i rekreacji, a dzieciom i młodzieży możliwości rozwijania swojej kondycji fizycznej i zainteresowań sportowych. Z kolei w budynku obok prężnie działa Klub „Senior+” w Stryszowie, który powstał i funkcjonuje dzięki współfinansowaniu ze środków z rządowego programu „Senior+” na lata 2021-2025 – mówi wójt gminy Stryszów Szymon Duman.

W ramach wsparcia z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych gmina Stryszów otrzymała w pierwszym naborze środki finansowe w wysokości 7,1 mln zł. Dofinansowanie zostało w pełni wykorzystane w ubiegłym roku. Dzięki rządowym środkom wsparcie otrzymały – oprócz modernizacji obiektu rekreacyjnego LKS CHEŁM:
1) Budowa sieci oświetlenia ulicznego w technologii LED o łącznej długości 10,8 km (zadanie obejmuje przysiółki bardzo uczęszczane o dużej gęstości zaludnienia) – 1,1 mln zł,
2) Budowa centrum rekreacji GRODZISKO w Dąbrówce nad Jeziorem Mucharskim – 1 mln zł,
3) Budowa sieci wodociągowej (11,8 km) i kanalizacji sanitarnej (14,3 km) w sołectwie Leśnica i części sołectwa Stronie – 3 mln zł.
źródło: Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

szpp, 30.05.2023 16:54

W Andrychowie jest już od dawna

Kola, 30.05.2023 15:45

W takim Andrychowie zapomnijcie o skate parku. Andrychów to miasto dla emerytów

reklama
reklama
pełne wyniki i terminarz ›
reklama
reklama