reklama

Kolejna wyprawa Mariusza z Rzyk

Sport, Wiadomości, 08.07.2022 18:20, DK
Doświadczony himalaista przed kolejnym wyzwaniem.
Kolejna wyprawa Mariusza z Rzyk

Mariusza Hatala z Rzyk jest w trakcie realizacji kolejnego swojego górskiego celu. Niedawno wyrusza wyprawa na Broad Peak (8051 m n.p.m.). Dzięki dofinansowaniu wyjazdu Mariusz Hatala może spełniać swoje kolejne cele. Mariusz wraz z kolegami z projektu Beskid Expedition Team planuje zdobyć swój pierwszy w życiu ośmiotysięcznik.

Broad Peak to dwunasta pod względem wysokości góra na świecie (8051 m n.p.m.), ośmiotysięcznik zlokalizowany na granicy Chin i Pakistanu. W pierwszej klasyfikacji Karakorum dostała nazwę K3. Zbudowana jest z prekambryjskich gnejsów i granitów. (źr. wikipedia). Jego nazwa, czyli dosłownie „Szeroki Szczyt” wzięła się z rozłożystości masywu.

Mariusz nie jest jedynym z rodziny Hatalów z Rzyk, który zakochał się w górach. Jego brat Sławek również jest himalaistą.

- Po 15 dniach od wylądowania w Pakistanie dotarliśmy do bazy pod Broad Peak zlokalizowanej na wysokości 4850m n.p.m. Jako cel aklimatyzacyjny wybraliśmy sobie ambitny szczyt Laila Peak położony w dolinie Hushey odłączając się od głównego treku. Z powodu złych warunków śniegowych musieliśmy wycofać się z ataku szczytowego na wysokości 5550m n.p.m.


- czytamy na funpage Beskid Expedition Team (2 lipca).

foto: https://www.facebook.com/BeskidPamirExpedition

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

ѕzαℓσиу ∂ιαвєłєк.! , 09.07.2022 07:21

Jak można taki syf po sobie zostawić? ufff to pakistan wiec pewnie mozna byc brudasem

reklama
reklama
pełne wyniki i terminarz ›
reklama
reklama
reklama