reklama

Matury w powiecie wadowickim - tak to wygląda w poszczególnych szkołach

, MAGAZYN, Wiadomości, 08.07.2022 14:50, red
Starostwo Powiatowe w Wadowicach, pod które podlegają szkoły średnie w powiecie, podsumowało wyniki egzaminów maturalnych.
Matury w powiecie wadowickim - tak to wygląda w poszczególnych szkołach

W Małopolsce ogólna zdawalność wyniosła 82 proc. (razem z województwem mazowieckim najlepszy wynik w kraju). Z kolei w powiecie wadowickim zdawalność matur osiągnęła aż 84 proc.

Mamy powody do zadowolenia. Nasi uczniowie znowu dzielnie stawili czoła wyzwaniu, jakim było napisanie matury dobie zawirowań związanych z pandemią. Osiągnęliśmy wyższą zdawalność niż w całym kraju i Małopolsce. W naszym województwie lepszy wynik ma tylko powiat olkuski (87 proc.) i Kraków (86 proc.). My razem z powiatem suskim z 84 proc. zdawalnością zdobyliśmy brąz. W pozostałych 18 powiatach Małopolski wyniki matur były nieco niższe – komentuje wicestarosta powiatu wadowickiego Beata Smolec.

W całym naszym powiecie do wszystkich egzaminów wymaganych przystąpiło 1134 osób. Spośród liceów najlepiej wypadło I LO w Wadowicach (99,3% zdawalności), a wśród techników – Technikum Nr 1 przy Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Nr 2 w Wadowicach (95% zdawalności).

Niestety, są i takie, gdzie zdało zaledwie 48% uczniów.

Poniżej szczegółowe zestawienie, opracowane przez starostwo.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy