reklama
reklama

Kiedy piłkarze wrócą na boiska? Co dalej z rozgrywkami? [AKTUALIZACJA]

Sport, Wiadomości, KORONAWIRUS - wiadomości, 16.04.2021 07:00, red
Coś zaczyna się dziać w tym temacie.
Kiedy piłkarze wrócą na boiska? Co dalej z rozgrywkami? [AKTUALIZACJA]

W normalnej rzeczywistości już od ponad miesiąca trwałyby rozgrywki piłkarskie w lokalnych ligach. Niestety, rząd w związku z pandemią koronawirusa, zamknął możliwość prowadzenia rozgrywek przez amatorów. Ale w końcu coś zaczyna dziać się w tym temacie.

Rząd zdecydował, że od poniedziałku 19 kwietnia, będą możliwe treningi z limitem do 25 osób na obiekt i powrót współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży.

Co to oznacza? Stanowisko w tej sprawie zajął małopolski związek piłkarski. Zdecydowano o wznowieniu rozgrywek - od przyszłego tygodnia.

Małopolski Związek Piłki Nożnej informuje, że w przyszłym tygodniu wznowione zostaną rozgrywki seniorów (od IV ligi do C klasy) oraz dzieci i młodzieży na wszystkich szczeblach, prowadzone przez WG MZPN i 14 Podokręgów całego regionu.

Pomimo niejednoznacznego brzmienia opublikowanego dzisiaj Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 15 kwietnia 2021 r., większość interpretacji prawnych potwierdza, że oprócz wznowienia współzawodnictwa dzieci i młodzieży na wszystkich szczeblach, możliwy jest także powrót piłki seniorskiej na obiekty sportowe, co pozwala na wznowienie rozgrywek seniorskich w reżimie sanitarnym. Ostateczne decyzje zapadną w poniedziałek 19 bm. na posiedzeniu Prezydium Zarządu MZPN. Ustalone zostaną kwestie dotyczące formuły rozgrywek, zmian terminarzowych, a przede wszystkim zatwierdzona zostanie procedura związana z organizacją meczów z zachowaniem reżimu sanitarnego.

Na środę, 21 kwietnia, zaplanowane zostały mecze 1/8 finału Pucharu Polski w Małopolsce. Rozgrywki ligowe powinny się rozpocząć w weekend 24-25 kwietnia.

Sezon ma się zakończyć 30 czerwca, ale czynimy starania na szczeblu PZPN, aby - w razie potrzeby - mógł być przedłużony do połowy lipca.

- Informuje Małopolski Okręgowy Związek Piłki Nożnej.

grafika: Ministerstwo Zdrowia

reklama

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy

reklama
reklama
pełne wyniki i terminarz ›
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama