reklama
reklama

Jak zadbać o ciało w domowej siłowni? Poznaj sprzęt, który może pomóc!

Sport, Wiadomości, 01.04.2024 08:13, ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Witajcie fani wyciskania, pompowania, dźwigania... Ten tekst na pewno zainteresuje miłośników wszelkiego rodzaju fitnessu i dowiedzie tego, że wcale nie trzeba rezerwować czasu w miejskiej siłowni, aby osiągnąć satysfakcjonujące efekty. Ćwiczenia w domu również zapewnią wzmocnienie ciała i poprawę ogólnej kondycji zdrowotnej. Dzisiaj weźmiemy na warsztat sprzęt oczywisty, który powinien się znaleźć w każdej prywatnej siłowni. Przedstawiamy ławeczkę treningową!
Jak zadbać o ciało w domowej siłowni? Poznaj sprzęt, który może pomóc!

Zalety posiadania treningowej ławeczki w domu

Uważamy, że taka ławeczka do ćwiczeń jest wręcz nieodzowna przy organizacji domowej siłowni. To taki szwajcarski scyzoryk wśród nowoczesnego sprzętu gimnastycznego - bardzo uniwersalny i pozwalający na wykonywanie wielu rodzajów ćwiczeń. Można za jej pomocą trenować wydajnie w zasadzie każdą grupę mięśni: klatkę piersiową, ramiona, plecy i nogi. Trzeba popracować nad mięśniami brzucha i zbudować kultowy sześciopak? Nie ma problemu, ławeczka treningowa również i w tym pomoże.

Niezależnie od tego czy jesteście początkującymi, czy doświadczonymi amatorami fitnessu, ławka treningowa może pomóc zwiększyć intensywność serii ćwiczeń i szybciej osiągnąć założone cele. Rzucanie mięśniom zupełnie nowych wyzwań czy podnoszenie większych ciężarów to tylko jedne z możliwości tego sprzętu. No i nie zapominajmy o dużej wygodzie. Posiadając ławeczkę treningową we własnej "siłce", nie trzeba czekać, aż ktoś inny zakończy swoje serie!

Ćwiczenia na domowej ławeczce treningowej

Ich zestaw jest bardzo szeroki, a tutaj wspomnimy tylko najpopularniejsze z nich. Twórcze rozwijanie tychże jest jak najbardziej wskazane, tylko pamiętajcie, że warto wcześniej skonsultować sprawę z doświadczonym trenerem.

Zacznijmy od prawdziwej klasyki, czyli ćwiczeń na mięśnie klatki piersiowej, które można wykonać ze sztangą lub hantlami. Faktycznie, wyciskanie takie będzie znacznie skuteczniejsze na ławce do ćwiczeń. Sprzęt ten zapewni po prostu znacznie większą stabilność ciała podczas kolejnych powtórzeń, a i w grę będą wchodzić większe obciążenia. Podobnie jest z wyciskaniem ramion w pozycji siedzącej. Oczywiście można to wykonywać na podłodze, ale ławeczka zapewnia lepsze wsparcie dla stawów barkowych. Znacznie wygodniej na ławce wiosłować hantlami, zresztą nawet klasyczne pompki przyjemniej wykonywać w oparciu o taki sprzęt.

Na co zwracać uwagę przy zakupie?

Jeżeli chcecie (a powinniście) wyposażyć domową siłownię w ławeczkę treningową, to warto zwrócić uwagę na kilka czynników. Przede wszystkim, stabilność sprzętu. Ten powinien korespondować z Waszą wagą, wzrostem oraz siłę. Nie bez znaczenia jest też stopień zaawansowania w treningach. Naturalnie szukajcie ławeczek u renomowanych sprzedawców z licencją - nie chcecie zrobić sobie krzywdy podczas ćwiczeń z powodu wadliwego sprzętu.

Koniec końców, taka ławeczka treningowa w domowej siłowni na pewno pomoże osiągnąć rewelacyjne efekty fitness.


- artykuł sponsorowany -


reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Brak komentarzy

reklama
reklama
pełne wyniki i terminarz ›
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama