reklama
reklama

Nauka jazdy na nartach dla najmłodszych - gdzie warto?

Sport, Wiadomości, 31.03.2024 08:40, ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Jazdy na nartach mogą uczyć się już trzyletnie dzieci - dzięki temu maluchy oswajają się ze sportem i nie spędzają zimy wyłącznie w domu. Dziecko może uczęszczać na kilkudniowy kurs lub do przedszkola narciarskiego. Na czym polega nauka jazdy na nartach dla najmłodszych i gdzie warto zapisać swoją pociechę?

Nauka jazdy na nartach dla najmłodszych - gdzie warto?

Dlaczego warto zachęcić dziecko do nauki jazdy na nartach?

Choć „poważna” nauka narciarstwa zaczyna się przeważnie od 5 roku życia dziecka, to pierwszy kontakt z nartami mają już 3-letnie maluchy. Nauka jazdy na nartach od najmłodszych lat sprawia, że dziecko szybko oswaja się z tym sportem i później nie ma problemu z opanowaniem właściwej techniki. Jednak kursy czy przedszkola narciarskie organizowane dla najmłodszych to nie tylko nabywanie nowej umiejętności. To także lepsza odporność dzięki spędzaniu czasu na świeżym powietrzu i aktywność fizyczna, która wspiera rozwój motoryczny. Ponadto dziecko nie nudzi się w domu i dzięki zajęciom grupowym zyskuje możliwość poznania nowych kolegów.

Kurs jazdy na nartach czy przedszkole narciarskie?

Ośrodki narciarskie proponują różne formy zajęć dla dzieci, przy czym szkolenia w dużej mierze opierają się na dobrej zabawie. Nauka jazdy na nartach dla najmłodszych może mieć formę kursu, który rozpoczyna się o ustalonej dacie i trwa określoną liczbę dni. Dziecko nie musi brać udziału w całym kursie - można zapisać je na przykład tylko na dwa lub trzy dni z pięciu możliwych. Innym rozwiązaniem jest przedszkole narciarskie, które może działać przez cały sezon. W tym przypadku maluch może wziąć udział w dowolnej liczbie zajęć w godzinach funkcjonowania przedszkola. Niezależnie od wybranej formy nauki dziecko trzeba zapisać wcześniej, ponieważ ze względu na bezpieczeństwo i komfort maluchów liczba miejsc jest ograniczona.

Który ośrodek narciarski wybrać?

Kursy dla dzieci nie trwają długo, więc maluch może uczyć się jazdy na nartach zarówno w swoim miejscu zamieszkania, jak i podczas wyjazdu na ferie. Nauka jazdy na nartach dla najmłodszych dostępna jest w dużych i małych ośrodkach narciarskich. Który wybrać? Jeżeli na nartach jeździ cała rodzina, warto zapisać malucha do ośrodka, który oferuje trasy o zróżnicowanym stopniu trudności: niebieskie, czerwone i czarne. Dzięki temu podczas pobytu dziecka w przedszkolu narciarskim bardziej doświadczeni członkowie rodziny będą mogli szusować po trasie odpowiedniej dla swojego poziomu umiejętności. Natomiast jeśli starsze dzieci i rodzice również chcą nauczyć się jeździć, warto wybrać ośrodek, który organizuje szkolenia dla wszystkich grup wiekowych.

Przy wyborze przedszkola narciarskiego warto również zwrócić uwagę na inne kwestie, takie jak:

  • możliwość wypożyczenia sprzętu narciarskiego ze zniżką,

  • możliwość zapewnienia opieki nad dzieckiem po zakończeniu zajęć,

  • możliwość uzyskania rabatu w związku z zakupem innego kursu,

  • funkcjonowanie przedszkola w razie złych warunków atmosferycznych.

Nauka jazdy na nartach dla najmłodszych - gdzie zapisać dziecko?

Mieszkańcy Szczyrku oraz osoby, które przyjechały tutaj na ferie czy zimowy wypoczynek, mogą zapisać dziecko do przedszkola narciarskiego Beskid Sport Arena. Ośrodek zlokalizowany jest w dzielnicy Szczyrk-Biła pod szczytem Beskid (860 m n.p.m.). Dzieci w wieku 3-5 lat mogą tutaj uczęszczać na kurs nauki jazdy na nartach dla najmłodszych. Ze szczegółami oferty można zapoznać się na stronie https://beskidsportarena.pl/przedszkole-narciarskie W ośrodku funkcjonuje również szkoła narciarska dla starszych dzieci, młodzieży i dorosłych. Z kolei doświadczeni narciarze mają tutaj do dyspozycji doskonale utrzymane trasy zjazdowe o trzech poziomach trudności.

Jak zapisać dziecko do przedszkola narciarskiego Beskid Sport Arena? Można to zrobić na trzy sposoby:


- artykuł sponsorowany -
reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Brak komentarzy

reklama
reklama
pełne wyniki i terminarz ›
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama