reklama
reklama

Po nocach grasują podpalacze

Na sygnale, Wiadomości, 31.03.2024 08:33,
Kolejne już takie sytuacje.
Po nocach grasują podpalacze
Już się robi zielono, ale w wielu miejscach trawa jest jeszcze sucha. Niestety wykorzystują to podpalacze. W nocy z soboty na niedzielę strażacy ponownie interweniowali na łąkach w rejonie starej cegielni w Andrychowie. Ktoś podpalił te tereny.

Podobna akcja była prowadzona w nocy także w miejscowoścoi Półwieś w gminie Spytkowice.

Za wypalanie traw grożą surowe kary. Można za to zapłacić grzywnę sięgającą 5 tys. zł lub trafić do aresztu na okres od 5 do 30 dni. Jeśli takie podpalenie prowadzi do pożaru, który zagraża życiu lub zdrowiu wielu osób albo ich mieniu, sprawcy grozi dłuższa odsiadka za kratkami. Przewidziana za taki czyn kara wynosi od 2 do 12 lat pozbawienia wolności. Do więzienia może trafić również osoba, która wywołując pożar spowodowała znaczne zniszczenia w świecie roślinnym lub zwierzęcym. W takim przypadku kara pozbawienia wolności może sięgać od 3 miesięcy do 5 lat.

foto: nadesłane
reklama

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy