reklama
reklama

Coś się dzieje w sprawie stadionu w Andrychowie. Tak będzie wyglądał?

Sport, Wiadomości, 05.04.2023 18:00, red
Kiedy ten plan zostanie zrealizowany?
Coś się dzieje w sprawie stadionu w Andrychowie. Tak będzie wyglądał?


Od wielu lat w Andrychowie mówi się o potrzebie modernizacji stadionu Beskidu przy ulicy Kościuszki w Andrychowie. Tyle, że na stadionie ciągle nic się nie dzieje.

Dobra informacja jest taka, że trwają prace dokumentacyjne niezbędne do wykonania inwestycji.

5 kwietnia w magistracie zostało wszczęte postępowanie administracyjne w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla projektu obejmującego zagospodarowanie terenu stadionu ,,Beskid” w Andrychowie w ramach przedsięwzięcia polegającego na rozbiórce, przebudowie, budowie obiektów budowlanych na terenie stadionu sportowego ,,Beskid” wraz z infrastrukturą towarzyszącą, etapowaniem inwestycji.


Nowy obiekt sportowo-rekreacyjny na przy ul. Tadeusza Kościuszki 1 ma być naprawdę okazały. Plan zakłada, że stara kryta trybuna wraz z budynkiem zostanie zburzona, a w jej miejscu pojawi się nowoczesna infrastruktura z panelami fotowoltaicznymi na dachu oraz zaplecze treningowe. Natomiast trybuna odkryta zyska zadaszenie Dla miłośników spacerów z kijkami powstanie trasa nordic walking. Oprócz tego wokół boiska pojawi się bieżnia lekkoatletyczna z prawdziwego zdarzenia.

Cały obiekt otrzyma również nowoczesne oświetlenie, które umożliwi o wiele dłuższe korzystanie z dobrodziejstw stadionu w ciągu doby.

Kiedy stadion KS Beskid Andrychów nabierze nowych kształtów? To już raczej kwestia nie tego roku, a kolejnych lat. W magistracie nie mają jeszcze kompletu dokumentacji, a poza tym w budżecie tegorocznym gminy na „zagospodarowanie terenu stadionu Beskidu Andrychów” zarezerwowano zaledwie 67 tys. zł. A planowana inwestycja pochłonie zapewne kilka mln zł.

Jesienią zeszłego roku zaprezentowano wizualizację nowego obiektu przy ulicy Kościuszki. Zobaczcie video.

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Skalpel, 06.04.2023 08:36

Zapachniało kiełbasą.

znanywmiescie, 06.04.2023 05:37

Tylko gdzieś chyba zapomnieli o masztach oświetleniowych z prawdziwego zdarzenia. Bo te słupy w narożnikach boiska to jakieś nieporozumienie jest.

Zibi33, 05.04.2023 18:57

Trzeba przyznać że te wizualizacje coraz lepsze nawet ta radosna grupa dzieci wirtualnych , ha ha ile ja już się na ogladałem tych wizualizacji nie ma się co czepiać przynajmniej marzą czy mydlą oczy to już jak kto uważa

reklama
reklama
pełne wyniki i terminarz ›
reklama
reklama
reklama
reklama