Bieg Solidarności ulicami miasta

Sport, Wiadomości, 31.05.2010 08:10, (NAT)
W sobotnie popołudnie (29.05) sprzed pomnika 12 Pułku Piechoty na ulicy Lwowskiej w Wadowicach wystartowało 110 zawodników, biorących udział w XVI Ulicznym Biegu Solidarności.

Biegacze mieli do pokonania dwie trasy w zależności od wieku. Dorośli próbowali swych sił na trasie o długości 10 km, natomiast młodsi zawodnicy mieli do pokonania dystans 5 km.

Na dystansie 10 km, wśród mężczyzn najlepszy okazał się Jarosław Kasprzyk z Krakowa, to właśnie on przekroczył jako pierwszy linię mety. Drugi był Rafał Krzemień z Wieliczki. Natomiast trzeci na metę dobiegł Paweł Wójcik z Rudz.

Wśród na podium kobiet triumfowała wadowiczanka Marta Zając. Drugie miejsce zajęła Angelika Kolasa z Zatora. Natomiast trzecie Katarzyna Leńczowska z Tarnawy Dolnej.

Na dystansie 5 km wśród chłopców najlepszy był Paweł Zawiła z Wadowic. Jako drugi linię mety przekroczył Szymon Kasiarz ze Stanisławia Górnego. Trzeci z kolei był Piotr Hydzik z Wadowic. Wśród dziewcząt trasę najszybciej pokonała Magdalena Gregorarz z Wadowic. Drugie miejsce zajęła Joanna Dyrcz z Radoczy, a trzecie Izabela Master z Wadowic.

Tradycyjnie atrakcją dodatkową imprezy był mecz piłkarski, w którym związkowcy „Solidarności” zmierzyli się z policjantami. Puchar tegorocznych zawodów trafił w ręce „Solidarności”, która pokonała funkcjonariuszy KPP 1:0.