reklama
reklama

Zmiany w magistracie w Andrychowie

Polityka, Wiadomości, 06.02.2024 17:10,
Szykują się zmiany w Urzędzie Miejskim w Andrychowie.
Zmiany w magistracie w Andrychowie


Po 40 latach pracy na emeryturę przechodzi Grażyna Łoboda, sekretarz Gminy Andrychów i kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Andrychowie.

Stanowisko sekretarza jest może mniej znane mieszkańcom, ale na pewno wielu andrychowian miało okazję poznać Grażynę Łobodę podczas wizyty w Urzędzie Stanu Cywilnego. W swojej karierze udzieliła setki, jeśli nie tysiące ślubów.

Nieoficjalnie wiadomo, że nowym Sekretarzem Gminy Andrychów może zostać Marcin Górecki, który przez wiele lat był Powiatowym Rzecznikiem Konsumentów, a od pewnego czasu pracuje w magistracie w Andrychowie.
reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Zakolog, 06.02.2024 22:14

@krisu78, @Bento - Zaczyna to wszystko wyglądać na strategiczny odwrót naszych Napoleonów spod kompletnie ogołoconej Moskwy! Czyli na bitwę narodów jeszcze trochę poczekamy.

Bento, 06.02.2024 21:09

Nie znam niestety Pani sekretarz odchodzącej na emeryturę. Ale wiem jak ważna, odpowiedzialna i wymagająca ogromnego zaangażowania, a jednocześnie niezauważalna dla statystycznego obywatela, jest praca osób pełniących funkcję sekretarza w innych, lepiej mi znanych gminach. Oby ta funkcja została powierzona właściwej osobie.

Bento, 06.02.2024 21:04

@krisu78 - nie wiem kogo masz na myśli, ale najkrótsza odpowiedź na pytanie brzmi: hipokryta, obłudnik, rzadziej używamy w języku polskim określeń takich jak fałszywiec, dwulicowiec, faryzeusz. Znacznie ciekawsza jest geneza i następstwa tego powszechnego społecznie zjawiska. Każdy z nas częściej lub rzadziej; mnie lub bardziej hipokrytą jest lub bywa. Ale to temat na dłuższy wpis. Na pewno warto, w interesie całego społeczeństwa nazywać i ujawniać hipokryzję w wypadku osób zajmujących w społeczeństwie funkcje związane ze sprawowaniem władzy. Hipokryzja jest w wypadku takich osób środkiem do zdobycia, lub utrzymania władzy, wykreowania lub zachowania wizerunku w społeczeństwie, sprzyja temu brak konsekwencji i poczucie bezkarności. A decyzje tych osób mają przecież duże znaczenie dla społeczności. I na pewno warto każdemu z nas pracować nad własną autentycznością i samoświadomością. Mahatma Gandhi podobno mawiał, że szczęście to moment, gdy to, co myślimy, co mówimy i co robimy, pozostaje w harmonii... więc (chociaż to bywa bardzo trudne) warto, na ile nam to dostępne dążyć do autentyczności. Z drugiej strony z wielu powodów dość często mówienie do hipokryty o hipokryzji nie pomaga tej osobie, zwłaszcza gdy hipokryzja jest jedynym dostępnym sposobem na rozwiązanie wewnętrznego konfliktu, na przykład wartości... ale i tak warto o tym próbować rozmawiać. Każdy z nas (prawie), w każdej chwili może się zmienić, więc warto próbować.

krisu78, 06.02.2024 19:15

Bardzo ogólne pytanie nie personalne zastrzegam. Jak można by nazwać człowieka który bardzo kogoś krytykował a potem np. dla kasy poszedł do niego " robić karierę " ?

Zakolog, 06.02.2024 18:55

Sekretarza gminy powołuje Rada Gminy na wniosek Wójta. Chyba nie byłoby nadmiarem elegancji gdyby obecne tłuki na dwa miesiące przez wyborami powstrzymały się przed taką decyzją i oddały jej podjęcie nowo wybranej Radzie Gminy. Szczególnie, że kandydat na pierwszy rzut oka bystrością nie błyszczy.