reklama

Zielona Niedziela we Frydrychowicach

, Polityka, Wiadomości, 21.04.2022 10:00, DK
Organizatorem akcji w naszym regionie był Miłosz Szatan - prezes Zarządu Powiatowego Polskiego Stronnictwa Ludowego w Wadowicach.
Zielona Niedziela we Frydrychowicach
Podczas spotkania we Frydrychowicach w ramach cyklu „zielona niedziela” poruszano wiele lokalnych kwestii trapiących zarówno rolników jak i mieszkańców wsi, którzy nie zajmują się hodowlą czy uprawą.

„Zielona Niedziela” to ponad 100 spotkań w całej Polsce organizowanych przez posłów, samorządowców i działaczy Polskiego Stronnictwa Ludowego

- Niezwykle istotną kwestią jest gwarancja bezpieczeństwa żywnościowego. W najbliższą niedzielę, w całej Polsce, odbędą się z naszej inicjatywy spotkania dotyczące sytuacji w rolnictwie i jej wpływu na ceny oraz portfele Polaków.” Agresja Rosji na Ukrainę to tylko jeden z czynników, które destabilizują sytuację na rynku żywności. Rosnące ceny nawozów, warunki pogodowe i planowane na szczeblu unijnym ograniczenie produkcji rolnej oraz rosnące ceny energii to powody dla których rachunki które płacimy za żywność w sklepach z dnia na dzień są coraz wyższe. Największym jednak problemem jest brak aktywności rządu w tym obszarze.

Do tych najbardziej znanych- jak niskie ceny skupu płodów rolnych czy szalejące ceny nawozów, dołączył problem melioracji pól. Jak wspominają rolnicy dawniej istniały tzw. „spółki wodne”, które ten problem regulowały, dziś temat jest zaniedbany. Rolnicy skarżą się także na działalność instytucji „wód polskich”.


Kolejnym drażliwym tematem jest budowa chodników wzdłuż dróg powiatowych, wiele inwestycji albo czeka na swoją kolej z gotową dokumentacja, albo wręcz nie doczekało się wykonania prac projektowych.

Uważam, że tego typu spotkania są niezbędne, aby poznawać problemy mieszkańców i poszczególnych grup społecznych. Tylko one pozwalają na budowę solidnego programu wyborczego spełniającego w przyszłości oczekiwania obywateli. To nie tylko budżet i tabelki w Excelu, to realne problemy i potrzeby, którym trzeba stawić czoła

komentuje sprawę Miłosz Szatan, prezes Zarządu Powiatowego PSL.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy